შეუმცირებენ თუ არა საბავშვო ბაღის თანამშრომლებს საშვებულებო ვადას?
საბავშვო ბაღის თანამშრომლებს საშვებულებო ვადას უმცირებენ. სწორედ ასეთი ინტერპრეტირება მიეცა თბილისის მერიის სოციალური მომსახურებისა და კულტურის საქალაქო სამსახურის მიერ საბავშვო ბაღების დირექტორებთან გაგზავნილ წერილს. თუმცა მერიაში ამას მხოლოდ ტექნიკურ შეცდომას აბრალებენ და ირწმუნებიან, რომ შვებულების ვადა კანონის შესაბამისი იქნება.2008-05-08
საოლქო - საარჩევნო კომისიების წევრებს თანამდებობები იძულებით დაატოვებინეს
ექსკლუზიური ინტერვიუ
იმ საარჩევნო ოლქებში, სადაც 2008 წლის 5 იანვრის რიგგარეშე საპრეზიდენტო არჩევნებში, მმართველი პარტიის საპრეზიდენტო კანდიდატმა დამაჯერებელი გამარჯვება ვერ მოიპოვა და ამასთან ერთად გაყალბების ფაქტებიც გახმაურდა, საკადრო ცვლილებები განხორციელდა. საოლქო - საარჩევნო კომისიების წევრებმა, ვინც რაიონების გამგებლების, პოლიციის უფროსებისა და პროკურორების ზეწოლას ვერ გაუძლო, თანამდებობებიდან წასვლის შესახებ განცხადებები თავად დაწერეს. კომისიის ის წევრები კი ვინც უკანონო მოთხოვნებს არ დაემორჩილნენ, ცესკო-ს თავმჯდომარემ გაათავისუფლა. სხვა სიახლეები

Will there be “Shorter Holidays” for Staff of Nursery Schools, or NOT?
The personnel of nursery schools will have shorter holidays. The directors of the Tbilisi nursery schools received letters from Tbilisi City Hall Social and Culture Department and the directors understood the letter as information about reduced holidays. However, the officials of the City Hall state they had made mistake while writing the letters and claim that the length of the holiday will be based according to the law.2008-05-08
Precinct Election Commissions Members Forced to Resign
Exclusive Interview
Personnel changes were carried out in the Election Precincts where, during the Presidential Elections on January 5 2008, the presidential candidate from the ruling party failed to gain a convincing victory by a wide enough margin; those Precinct Election Commissions were also blamed for having rigged the election results. PEC members were unable to stand up to the heat of district governors, heads of police departments and prosecutors. Consequently they had no choice but to submit their letters of resignation. In addition, the chairperson of the CEC fired commission members who did not obey what was otherwise an illegal demand. OTHER NEWS