30 ოქტომბერს, 12 საათზე, „ადამიანის უფლებათა ცენტრის“ ინიციატივით პარლამენტის წინ საპროტესტო აქცია გაიმართება
30 ოქტომბერს 12:00 საათზე საქართველოს პარლამენტის წინ, პოლიტიკურ პატიმართა სოლიდარობის საერთაშორისო დღის აღსანიშნავად, „ადამიანის უფლებათა ცენტრი“, უფლებადამცველთა სამხრეთკავკასიური ქსელის წევრებთან, სხვა არასამთავრობო ორგანიზაციებთან, ასევე აქტივისტებთან და პოლიტიკურ პატიმართა ოჯახის წევრებთან ერთად, პარლამენტის წინ საპროტესტო აქციას გამართავს.
აქციის მონაწილენი სოლიდარობას გამოუცხადებენ პოლიტიკური მოტივით დაპატიმრებულ, ან ზეწოლის ქვეშ მყოფ ადამიანებს და მოუწოდებენ საქართველოს ხელისუფლებას მათი გათავისუფლებისკენ.
30 ოქტომბერი პოლიტიკური რეპრესეიების მსხვერპლთა ხსოვნის დღეა. აღნიშნულ დღეს პოსტსაბჭოთა ქვეყნებში პოლიტიკური მოტივით დაპატიმრებულთა და რეპრესირებულთა მხარდასაჭერად სხვადასხვა ღონისძიებები იმართება.

Human Rights Centre Will Organize a Street Action in Front of the Parliament on October 30 At 12:00am
At 12:00am on 30th of October, the day of remembrance of victims of political repressions, the Human Rights Centre will organize a street action in front of the Parliament together with the members of the South Caucasus Network of Human Rights Defenders, other non-government organizations, young activists and family members of political prisoners.
Participants of the street action will express their solidarity to victims of politically motivated imprisonments and repressions in Georgia and will call upon the government to release them.
October 30th is the day of remembrance of victims of political repressions. Various activities in support of victims are held in post-soviet countries on this day.