წნორის მოსახლეობა "კახეთის ენერგოდისტრიბუციას" გადასახადების გაორმაგებაში ადანაშაულებს
სიღნაღის რაიონის დაბა წნორის მოსახლეობა ს/ს "კახეთის ენერგოდისტრიბუციას" მოხმარებული ელექტროენერგიის ღირებულების გაორმაგებაში ადანაშაულებს. აბონენტების განცხადებით, ენერგოკომპანიის მიერ უკანონოდ მოთხოვნილი თანხების გადაუხდელობის შემთხვევაში "კახეთის ენერგოდისტრიბუციის" წნორის სერვის – ცენტრი მოსახლეობას ელექტროენერგიის მიწოდებას უწყვეტს.
ადგილობრივების თქმით, "კახეთის ენერგოდისტრიბუცია" მომხდარს მოძველებული მრიცხველების არსებობით ხსნის. წნორელებმა დახმარებისათვის ადგილობრივ ხელისუფლებასაც არაერთხელ მიმართეს, მაგრამ უშედეგოდ.
"კახეთის ენერგოდისტრიბუციის" წნორის სერვის – ცენტრის მენეჯერი პაატა მოსიაშვილი ბრალდებებს უარყოფს, თუმცა ადასტურებს, რომ მოხმარებული ელექტროენერგიის აღრიცხვასთან დაკავშირებით გარკვეული პრობლემები ნამდვილად არსებობს. "ეს საკითხი აგვისტომდე ვერ მოგვარდება", - განაცხადა მოსიაშვილმა.

Population of Tsnori District Blamed “Kakheti Electricity Distribution Company” for Doubled Taxes
The population of a small town Tsnori in Signagi district blamed “Kakheti Electricity Distribution Company” for doubling the electricity bills. The subscribers reported that Tsnori service center of “Kakheti Electricity Distribution Company” would cut off the electricity if subscribers do not pay illegally extended bills to the Electricity Company.
The inhabitants reported, that “Kakheti Electricity Distribution Company” blame old electricity meters for the misunderstanding. Tsnori population asked for help to the local government, but in vain.
Paata Mosiashili, the manager of Tsnori service center of “Kakheti Electricity Distribution Company” denied all charges. But he agreed that there were some problems about counting used electricity. “This issue cannot be solved till August”, Mosiashvili reported.