სოფელ ბაკურციხის მოსახლეობა რაიონის ხელმძღვანელობას კურუფციაში ადანაშაულებს
გურჯაანის რაიონის სოფელ ბაკურციხის მოსახლეობა რაიონის ხელმძღვანელობას კორუფციაში ადანაშაულებს. ადგილობრივების განცხადებით, სოფლის ხელმძღვანელებმა მუნიციპალიტეტის პირველ პირებთან შეთანხმებით, სოფლის დახმარების პროგრამის ფარგლებში გამოყოფილი თანხები არამიზნობრივად გახარჯეს და მიითვისეს.
„მარტო სოფლის დახმარების პროგრამით ბაკურციხეს 20 ათასი ლარი გამოეყო, მაგრამ გზებზე ხევიდან ამოღებული ქვები დაგვიყარეს, მეტი არაფერი. ისედაც ფეხებს ვიმტვრევდით ამ გზებზე, ისე იყო დაზიანებული და ეხლა უარეს მდგომარეობაში ვართ. 40 წელია სასმელი წყალი არ გვაქვს და წყალი არ გვაღირსეს. ხევიდან რამდენიმე მანქანა ქვის ამოღებას 20 ათასი ლარი რად უნდოდა. სოფლისთვის გამოყოფილი ფული თანამდებობის პირებმა ჯიბეში ჩაიდეს. ისიც კი არ გვკითხეს, რა უნდა გაეკეთებინათ. მარტო წინასაარჩევნოდ გვაკითხავენ ხოლმე“, - აღნშნეს ბაკურციხის მაცხოვრებლებმა.
მოსახლეობის ბრალდებებს გურჯაანის მუნიციპალიტეტის გამგებელი გიორგი ჩივიაშვილი აბსურდულს უწოდებს. „თუ რამე პრეტენზიები აქვთ, მიმართონ პროკურატურას და გამოძიებენ“, - განაცხადა გამგებელმა.

The People Who Live in the Village of Bakurtsikhe Accuse the Gurjaani District Administration of Corruption
August 5, 2009
The people who live in the village  of Bakurtsikhe village, Gurjaani District, accuse the district administration of corruption. They say that the leaders of the village  administration  in coordination with the district administration leaders have embezzled  funds allotted to the village aid program.
“20 000 GEL was allotted  to the village of Bakurtsikhe in  this program but it was not spent for that  purpose. Roads should have been repaired but nothing was done. Meanwhile, the situation with the roads has deteriorated. We have not had drinking water in the village for 40 years now. They have taken the stones out of the ravine and that was it. The representatives of the village administration embezzled the money. They did not even ask what were our needs. They visited us only in the pre election period,” said the inhabitants of Bakurtsikhe village.
Giorgi Chivilashvili, the Gurjaani District Governor states that the accusation of the villagers is absurd. “They can apply to the prosecutor’s office and it will investigate their allegations,” said the district governor.