ეკონომიკური განვითარების სამინისტრომ და ტურიზმის დეპარტამენტმა ახალგაზრდები მოატყუეს
252 ახალგაზრდა, რომლებმაც ბათუმში კარნავალის ორგანიზება უზრუნველყვეს, კუთვნილ ანაზღაურებას ითხოვს. საქართველოს ეკონომიკური განვითარების სამინისტროსა და ტურიზმის დეპარტამენტი მათ ხელშეკრულებით გათვალისწინებულ თანხას არ აძლევენ.
კარნავალი ბათუმში 25-დან 30 აგვისტომდე მიმდინარეობდა, ახალგაზრდებს კი დაგეგმილ ღონისძიებებზე ხალხის მიპატიჟება და მათი გართობა ევალებოდა. სანაცვლოდ, დღიურად 20 ლარი უნდა მიეღოთ და კომპანია „ნატახტარისგან“ სამჯერადი კვება უნდა ჰქონოდათ.
„24-ში დაგვიბარეს, უნდა დაგასაქმოთო. დღიურ გასამრჯელოდ 20 ლარს და სამჯერად კვებას დაგვპირდნენ. რაც შეგვეძლო გავაკეთეთ, თავი არ დაგვიზოგავს, მაგრამ ანაზღაურებას არ გვაძლევენ. კუთვნილ ანაზღაურებას ვითხოვთ“, - აცხადებენ ახალგაზრდები.
კარნავალის მხარდამჭერი ჯგუფის წევრ ახალგაზრდებს კარნავალის ორგანიზატორ ლაზო ლაზარეიშვილთან ინდივიდუალური ხელშეკრულება აქვთ გაფორმებული. ლაზარეიშვილი აღნიშნულ საკითხზე კომენტარს არ აკეთებს.

20:04, Wednesday, 22.05.2013
252 young people, who organized carnival in Batumi, request their salaries. Ministry of Economic Development of Georgia and Tourism Department do not pay the salaries that were agreed in the agreements.
The carnival was held in Batumi from August 25-30; the hired young people were ordered to invite and entertain people. For the job they had to receive 20 GEL a day and three meals a day from the Beverage Company “Natakhtari”.
“On July 24 we were called at the department and they hired us. The promised salary was 20 GEL and three meals a day. We did our best to do the job properly but they do not pay money now. We are asking for our salaries,“ said the young people.
The members of the youth group signed individual agreements with Lazo Lazareishvili, organizer of the carnival. Lazareishvili does not make comments on the fact.