პოლიციამ მირზაანელებს მიკროავტობუსების დაქირავების საშუალება არ მისცა
დედოფლისწყაროელმა სამართალდამცავებმა სოფელ მირზაანის მაცხოვრებლებს თბილისში გამგზავრების საშუალება არ მისცეს. მირზაანელები სოფელში სკოლის აღდგენის მოთხოვნით, დღეს, თბილისში, პრეზიდენტის ადმინისტრაციასთან საპროტესტო აქციის გამართვას გეგმავდნენ.
ადგილობრივებმა განაცხადეს, რომ სამი მიკროავტობუსი მათ გუშინ იქირავეს, თუმცა საღამოს მიკროავტობუსების მძღოლებმა შეკვეთის შესრულებაზე უარი თქვეს და ამის მიზეზად სამართალდამცავების მითითებები დაასახელეს. მირზაანელები ირწმუნებიან, რომ პრეზიდენტის ადმინისტრაციასთან ფეხით ჩავლენ.
დედოფლისწყაროს პოლიციის უფროსი გელა ბუნტური მირზაანელების მიერ დაგეგმილი საპროტესტო აქციის ჩაშლასთან კავშირს უარყოფს.

Police did not Allow Inhabitants of Mirzaani Village to Hire Bus
The law enforcment officers of Dedoplistskaro District did not allow inhabitants of Mirzaani Village to go to Tbilisi. The inhabitants planned to hold protest rally in front of the president administration building to reestablish the school in Mirzaani Village.
The inhabitants stated that they hired three buses yesterday,but in the evening the drivers of the buses refused to fulfill the order.Accoridng to them, reasons were the directions of the law enforcement officers.The inhabitants of Mrzaani Village state that they will go to the administration of president by foot.
Gela Bunturti, the chief of Dedoplistskaro District Police refuses any connection to the derangment of the planned protest rally.