ინა გუდავაძემ ქართულ მედიაში გამოქვეყნებულ ინფორმაციებთან დაკავშირებით განცხადება გაავრცელა
გარდაცვლილი ოლიგარქის, ბადრი პატარკაციშვილის ქვრივმა, ინა გუდავაძემ ქართულ მედიაში გამოქვეყნებულ ინფორმაციებთან დაკავშირებით სპეციალური განცხადება გაავრცელა. განცხადებაში აღნიშნულია, რომ ბოლო დროს ქართულ მედიაში საეჭვო ინტენსიურობით ვრცელდება დეზინფორმაცია მის შესახებ.
„მე შეგნებულად არ ვპასუხობდი ჩემს წინააღმდეგ აგორებულ ბინძურ პიარ-კამპანიას, თუმცა უკანასკნელად გავრცელებულმა „ინფორმაციამ“ ყოველგვარ  ზღვარს გადააჭარბა. ამიტომ, თავს ვალდებულად ვთვლი, განცხადება გავაკეთო,  რათა საზოგადოება შეცდომაში არ იქნას შეყვანილი. ხაზგასმით ვაცხადებ, რომ მსოფლიოს არც ერთ ქვეყანაში ჩემს წინააღმდეგ არანაირი სისხლის სამართლის საქმე არ არის აღძრული და არც რუსეთის საგარეო საქმეთა სამინისტროსთვის (ან რომელიმე სხვა სახელმწიფო ორგანოსთვის) არ მიმიმართავს დახმარებისთვის. ნამდვილად არ ვიცი, ვინ დგას ამ ცრუ განცხადებების უკან. თუმცა ეს საეჭვოდ დაემთხვა ინგლისის სასამართლოსთვის ახალი მტკიცებულებების წარდგენას - ჩემი მეუღლის, ბადრი პატარკაციშვილის ანდერძის გაყალბებისა და ამ პროცესებში ჯოზეფ ქეის როლის შესახებ.  ამ დღეებში ჩვენი იურისტები იგივე მასალებს საქართველოს სასამართლოს მიაწვდიან და დაინტერესებულ პირებს  მათი გაცნობის  საშუალება ექნებათ.
აქვე აღვნიშნავ:   ხსენებული მტკიცებულებები საკმარისი აღმოჩნდა იმისთვის, რომ ინგლისის სასამართლომ  ჯოზეფ ქეის პირადი ქონება დააყადაღა და მისი ოფისის ჩხრეკის ორდერი გასცა. მე და ჩემმა ოჯახმა, მსოფლიოს არაერთ სასამართლოში მივაღწიეთ სამართალს და უკვე დავიბრუნეთ კონტროლი იმ აქტივების დიდ  ნაწილზე, რომელიც ჩემი მეუღლის გარდაცვალების შემდეგ მიითვისეს ავაზაკებმა.  ეს ფაქტი  საშუალებას მაძლევს, იმედით განვაცხადო, რომ უახლოეს ხანში მე და ჩემი ოჯახი საქართველოში ისევ აღვადგენთ იმ საქველმოქმედო პროექტების დაფინანსებას, რომლებიც 2008 წლის 12 თებერვალს დროებით შეჩერდა“, - ნათქვამია ინა გუდავაძის განცხადებაში.

Ina Gudavadze Made a Statement about the Information Published in Georgian Media
The widow of the late businessman Badri Patarkatsishvili Ina gudavadze released special statement about the information published in Georgian media. According to her statement, false information is spread about her in Georgian media recently.
“I was not replying to the dirty PR campaign against me consciously, but the last information was beyond all limits. Thus I consider it is my responsibility to make statement in order to provide the society with correct information. I underscore that there is no criminal case launched against me in any countries of the world and I have not appealed to the Ministry of Foreign Affairs of Russia (or other institution) for help. I really do not have idea who stands behind this information. However, it doubtfully coincided with the submitting new proofs to the English Court, about falsification of the will of my husband Badri Patarkatsishvili and about the role of Joseph Key in this process. Our lawyers will send these materials to the Georgian Court and people can see it.
“I would like to add that the abovementioned proofs turned out enough for the English Court to sequester the property of Joseph Key which released warrant on the search of his office. My family and I achieved justice in many courts of the world and restored our control on the most of our shares, which were appropriated by swindlers after the death of my husband. This fact encourages me to announce that in near future me and my family will restore funding of the charity projects which were seized temporarily on 12 February 2008,” stated Ina Gudavadze in her statement.