„რეალითი-TV“-ს ჟურნალისტმა სუბარს მართლმადიდებლობის დამამტკიცებელი საბუთის ჩვენება მოსთხოვა
ტელეკომპანია „რეალითი-TV“-მ ყოფილ სახალხო დამცველს მართლმადიდებლობის დამტკიცება მოსთხოვა. ინციდენტი „ალიანსი საქართველოსთვის“ ოფისში მოხდა.
პრესკონფერენციის დასრულების შემდეგ, „რეალითი-TV“-მ სოზარ სუბარს „ეროვნულ დემოკრატების“ მიერ გაკეთებული განცხადება, სუბარისა და იაჰოველების „მეგობრობის“ შესახებ გაუხსენა და ყოფილი სახალხო დამცველის განცხადების შემდეგ, რომელიც ადასტურებდა, რომ მართმადიდებელია, დასამტკიცებლად გულზე დაკიდებული ჯვრის ჩვენება მოსთხოვა, რამაც სვანური სისხხლის ადუღება და სუბარის აღშფოთება გამოიწვია.
ყოფილმა სახალხო დამცველმა აღშფოთებულმა მიმართა ჟურნალისტს, გამორთეთ კამერაო, ხელისკვრით მისცა მიმართულება საფრესკონფერენციო დარბაზის გვერდით არსებული ოთახისკენ  და, კამერებს მიღმა, ჟურნალისტს გიშრის ჯვარი ცხვირწინ დაუტრიალა:
ეს ჯვარი არ არის? ეს ჯვარი არ არის? - დაუსრულებლად გაიძახოდა სუბარი. ატყდა ჩოჩქოლი. დამსწრეთა ნაწილს სიცილი აუვარდა, ნაწილი კი ჟურნალისტის სითამამამ აღაშფოთა.
„ნუ, რას ჰგავს ეს? ასე როგორ შეიძლება?!“ - დაიცვა სუბარის პოზიცია პრესსამსახურმა.
„აუ, რა სიუჟეტს გააკეთებს „რეალითი-TV“ - ყოფილმა სახალხო დამცველმა ჟურნალისტზე ფიზიკური ზეწოლა განახორციელა“, - გამხიარულდნენ ჟურნალისტები.

Journalist of “Reality TV” Requested Subari to Prove He Is Orthodox
TV-company “Reality TV” requested former Public Defender to prove he is orthodox. Incident happened in the office of “Alliance for Georgia”.
After press conference, “Reality TV” reminded Sozar Subari about the statement of “National Democrats” and friendship between him and Jehovah witnesses; after former Ombudsman claimed he was orthodox, journalist asked him to prove it; Svani blood (mountainous region o Georgia) flew in Subari more actively and he got astonished.
Former Public Defender told journalist to switch off the camera, pushed him into the next room and showed his cross to him.
“Is not IT a cross?” repeated Subari several times. Some argument started. Part of people witnessing this incident burst out laughing and others got surprised by the bravery of the journalist.