დეპუტატობის კანდიდატი თორთლაძის პარტიიდან ვახტანგ კომახიძეს მოღალატეს უწოდებს
გურჯაანის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატად დასახელებული ლევან ჩოლოყაშვილი გამომძიებელ ჟურნალისტს ვახტანგ კომახიძეს მოღალატეს უწოდებს. ამის შესახებ ჩოლოყაშვილმა სოციალურ ქსელ „ფეისბუკზე“ დაწერა და კომახიძეს ფსბ-ს აგენტადაც მოიხსენია.
„შევქმნათ მოღალატეთა რეზერვაცია და ყველა მოღალატე იმ რეზერვაციაში დავასახლოთ. დავუნიშნოთ პირდაპირი რეისი მოსკოვში და იფრინონ რეზერვაციიდან მოსკოვში და უკან. რასაკვირველია დანარჩენ საქართველოსთან ყოველგვარი კავშირის გარეშე. იქ სტურუა დადგამს თავის პიესებს, პავლიაშვილი იმღერებს, კომახიძე დოკუმენტურ ფილმებს გადაიღებს, ნოღაიდელი, ბურჯანაძე, ძიძიგური, კუკავა, დავითაშვილი და ძმანნი მათნნი პრაიმერებსა და რეზერვაციის პრეზიდენტის დემოკრატიულ არჩევნებს მოაწყობენ და ასე შემდეგ. რაც მთავარია, ერთმანეთს დაჭამენ“, - წერს ლევან ჩოლოყაშვილი.
გია თორთლაძის პარტიამ „დემოკრატიული საქართველო“ ლევან ჩოლოყაშვილი გურჯაანის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატად 27 თებერვალს წარადგინა.
სტუდია „რეპორტიორის“ ხელმძღვანელმა ვახო კომახიძემ შვეიცარიის ხელისუფლებას პოლიტიკური თავშესაფარი რამდენიმე  დღის წინ სთხოვა. ჟურნალისტის  თქმით, საქართველოში მისი პროფესიული საქმიანობა იზღუდება და საფრთხე  ექმნება მისი და მისი ოჯახის წევრების თავისუფლებას, ჯანმრთელობას და სიცოცხლეს. ვახო კომახიძე ამჟამად ჟენევაში, ლტოლვილთა თავშესაფარში იმყოფება.

Levan Cholokashvili, single mandate candidate from Gurjaani district for the upcoming local self-governmental elections, called investigative journalist Vakhtang Komakhidze a traitor. Cholokashvili wrote about it on online social network Facebook and blamed Komakhidze in being a spy of FSB.
“Let’s us create a reservation for traitors and settle all traitors there. We should appoint direct flights from reservation to Moscow and they will fly to and back. Of course, they should not have any contacts with Georgia at all. Sturua will stage performances there; Pavliashvili will sing, Komakhidze will make documentary movies, Nogaideli, Burjanadze, Dzidziguri, Kukava, Davitashvili and their allies will organize primaries and democratic elections of the president in reservation, etc. the most important point is that they will fight each other soon,” said Levan Cholokashvili.
Gia Tortladze’s party Democratic Georgia nominated Levan Cholokashvili to be their single mandate candidate in Gurjaani on February 27.
Head of Studio “Reporter” Vakho Komakhidze requested political asylum from Swiss Government several days ago. Journalist said his professional activities are restricted in Georgia and his family members and he are in danger. Vakho Komakhidze is in refugee asylum in Geneva now.