თელავის N45 უბანზე პოლიციელები საარჩევნო უბნის ეზოში იმყოფებოდნენ
30 მაისს ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნების მიმდინარეობისას თელავის N17 საარჩევნო კომისიის N45 უბანზე პოლიციელები საარჩევნო უბნის ეზოში იმყოფებოდნენ. როგორც „ ადამიანის უფლებათა ცენტრის“ დამკვირვებელმა განაცხადა, საპატრულო პოლიციის ორი თანამშრომელი N45 უბანზე დაახლოებით 20 წუთის განმავლობაში უკანონოდ იყო.
„თელავის N45 საარჩევნო უბანი საბავშვო ბაღის შენობაშია განთავსებული. ეზოში მყოფ ორ პოლიციელს ცოტა ხანში 4 პოლიციელით სავსე საპატრულო პოლიციის მანქანა შემოუერთდა და შენობის წინ გაჩერდა, რისი უფლებაც არ ქონდათ“ - აღნიშნა „ადამიანის უფლებათა ცენტრის“ დამკვირვებელმა. მისი განმარტებით, ამ დარღვევასთან დაკავშირებით საჩივარი შეადგინა, რომელიც N45 საარჩევნო უბნის კომისიამ ჩაიბარა.
დამკვირვებლის საჩივარს გარკვეული რეაგირება მოჰყვა და საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა საარჩევნო უბნის მიმდებარე ტერიტორია დატოვეს.

Policemen Were in the Yard of the Polling Station # 45 in Telavi
During the municipal elections of May 30, 2010 the policemen were in the yard of the polling station # 45 in Telavi election district # 17. The observer of the Human Rights Center reported that two patrol policemen were at the PS # 45 during 20 minutes illegally.
“The PS # 45 was located in the building of the nursery school. A patrol police car with 4 policemen in it joined the two policemen standing in the yard; the car stopped in front of the building though they did not have right,” reported the observer of the Human Rights Center. He wrote a complaint on the violations and the election commission accepted it.