სენაკში ოპოზიციური პარტიების სარჩელი მოსამართლემ არ დააკმაყოფილა
ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნებში მომხდარ დარღვევებთან დაკავშირებით ოპოზიციური პარტიების წარმომადგენლებისა და ორგანიზაცია „სამართლიანი არჩევნების“ კოორდინატორის მიერ სენაკის #64 საოლქო-საარჩევნო კომისიაში რვა საჩივარი შევიდა.
რვავე საჩივარი #20 საარჩევნო უბანზე მომხდარ დარღვევებს ეხებოდა. ამათგან ორი რაიონული სასამართლოს მოსამართლემ დავით კეკენაძემ  3 ივნისს განიხილა. მოსარჩელეები სენაკის #20 საარჩევნო უბნის შედეგების ბათილად ცნობას ითხოვდნენ. მათი მტკიცებით, ამ უბანზე გადასატან ყუთში ბიულეტენების რაოდენობა იმაზე მეტი აღმოჩნდა, ვიდრე ამას ამ კატეგორიის ამომრჩეველთა სია ითვალისწინებდა. ამავე დროს, უზუსტობები აღმოჩნდა შედეგებშიც.
მოსამართლე კეკენაძემ სარჩელი #20 საარჩევნო უბნის შედეგების ბათილად ცნობის შესახებ არ დააკმაყოფილა. ოპოზიციური პარტიების წარმომადგენლები და „სამართლიანი არჩევნების“ კორდინატორი სასამართლოს გადაწყვეტილების ზემდგომ ინსტანციაში გასაჩივრებას გეგმავენ.

Judge Did Not Satisfy Appeal of the Opposition Parties in Senaki
Representatives of the opposition parties and organization “Fair Elections” filed 8 complaints to the Senaki District Election Commission (DEC) # 64 regarding the violations observed during the municipal elections.
All eight complaints were about the violations observed at the polling station (PS) # 20. On June 3, Judge at the District Court Davit Kekenadze discussed two of the three complaints; the suitors requested to annul the election results at the PS # 20. They claimed the number of the ballot papers in the portable box was more than people were registered in the special list. Shortcomings were discovered in the final results too.
Judge Kekenadze did not satisfy the abovementioned complaint. Representatives of the opposition parties and Fair Elections intend to appeal to higher court against the judgment.