გამოძიების დასრულებამდე უფლებამოსილება ბალღოჯიანის სკოლის ოთხ მასწავლებელსაც შეუჩერდა
სკოლის დირექტორის მიერ მოსწავლის გაუპატიურების მცდელობის ბრალდებასთან დაკავშირებით, გამოძიების დასრულებამდე უფლებამოსილება ყვარლის რაიონის სოფელ ბალღოჯიანის საჯარო სკოლის იმ ოთხ მასწავლებელსაც შეუწყდა, რომლებიც დირექტორს სს დანაშაულის ჩადენაში ადანაშაულებენ.
განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის, დიმიტრი შაშკინის განცხადებით, ამ დროისთვის სკოლის დირექტორი ზურაბ თაბაგარი თანამდებობიდან გათავისუფლებულია.
„ამ სამწუხარო ფაქტზე სისხლის სამართლის საქმეა აღძრული. ასევე ჩვენი გენერალური ინსპექციაა ჩართული და აქტიურად მუშაობს პროკურატურასთან“, - განაცხადა შაშკინმა.
სკოლის რამდენიმე  მასწავლებლის საჩივრის საფუძველზე გამოძიება დაწყებულია ყვარლის პოლიციაში სსკ-ის 141-ე მუხლით - „გარყვნილი ქმედება“. საქმის გამოძიებაზე ზედამხედველობას  გურჯაანის რაიონული პროკურატურა  ახორციელებს. როგორც გურჯაანის  პროკურატურაში განაცხადეს, ზურაბ თაბაგარის მიმართ დევნა არ მიმდინარეობს.
ყვარლის რაიონის სოფელ ბალღოჯიანის სკოლის დირექტორს ზურაბ თაბაგარს მოსწავლის გაუპატიურების მცდელობაში ადანაშაულებენ. აღნიშნულის შესახებ ინფორმაცია ტელეკომპანია „იმედმა“ დილის საინფორმაციო გამოშვებაში გაავრცელა.

Four Teachers of Balghojiani Village Have Their Functions Suspended Before Investigation Finishes
Four teachers of the public school in the village of Balghojiani in Kvareli district also have their functions suspended because of the accusations against the school director in having attempted to rape a school-girl. Those four teachers blamed the director in the attempted crime.
The Minister of Education and Science of Georgia Dimitri Shashkin stated that the school director Zurab Tabagari is resigned from his position.
“A criminal investigation was launched on this fact. Our general inspection has also taken up the case and they actively cooperate with the prosecutor’s office,” said Shashkin.
Based on the appeals of several teachers at school, the Kvareli district police started investigation under Article 141 of the Criminal Code of Georgia – “depraved behavior”. Gurjaani district prosecutor’s office supervises the investigation process. The officials of the prosecutor’s office stated that criminal prosecution has not started against Tabagari yet.
Zurab Tabagari is accused in the attempt of rape of a school-girl. The TV-Company “Imedi” spread the information about the fact in the morning news program.