ახალგაზრდული მოძრაობის წევრები სასამართლოს გადაწყვეტილებას აპროტესტებენ
ახალგაზრდული ორგანიზაციის „მამული, ენა, სარწმუნოება“ წევრები აპროტესტებენ სასამართლოს გადაწყვეტილებას, რითაც 400-ლარიანი ადმინისტრაციული ჯარიმა შეეფარდათ.
როგორც ორგანიზაციის წევრმა, ლადო სადღობელაშვილმა განაცხადა, ორგანიზაციის შვიდივე წარმომადგენელი პატრულის თანამშრომლებმა 30 ნოემბერს უსაფუძვლოდ დააკავეს. მისი განმარტებით, ჭავჭავაძის გამზირზე ერთ-ერთ შენობაზე, რომელშიც კერძო ორგანიზაციებია, ე.წ. სტიკერებს აკრავდნენ, როცა მათთან პატრული მივიდა. სადღობელაშვილის განმარტებით, პატრული კერძო ორგანიზაციის თანამშრომლებმა გამოიძახეს.
„სწორედ ამ დროს დაგვაკავეს ორგანიზაციის შვიდივე წევრი, მათ შორის - ორი არასრულწლოვანი. იყვნენ ისეთებიც, ვინც პლაკატების გაკვრაში მონაწილეობას არ იღებდნენ, ერთი ფოტოებს გვიღებდა, მეორეს კი პლაკატები ჩანთით მოჰქონდა“, - განაცხადა სადღობელაშვილმა.
სადღობელაშვილის განმარტებით, დაკავების დროს მათ წინააღმდეგობა არ გაუწევიათ. პატრულმა  მათი ორგანიზაციის წევრს ლევან კოჭლოშვილს აქეთ მიაყენა ფიზიკური შეურაცხყოფა და მას დაზიანებები აღენიშნება.
მისივე ცნობით, მანამდე ისინი ვაკის პარკთან პატრულმა გააფრთხილა, რომ პლაკატები არ გაეკრათ, თუმცა ე.წ. სტიკერების გაკვრა მაინც გააგრძელეს.
ორგანიზაციის „მამული, ენა, სარწმუნოება“ 7 წევრს ლადო სადღობელაშვილს, მიხეილ კაჭკაჭიშვილს, კუკური ბარამიძეს, ლევან კოჭლოშვილს, მარიამ სუხიშვილს, გიორგი ფარესაშვილს და დავით ჯიბღაშვილს თბილისის საქალაქო სასამართლომ 400-ლარიანი ადმინისტრაცული ჯარიმა შეუფარდა.
ისინი პოლიციისათვის წინააღმდეგობის და დაუმორჩილებლობის გაწევის ბრალდებით ჭავჭავაძის გამზირზე დააკავეს.

Youth Movement Against Court Decision
Members of the youth organization “Homeland, Language and Religion” protest the court decision on imposing administrative fine of 400 GEL on their members.
The organization member Lado Sadghobelashvili said their seven members were groundlessly arrested on November 30 by patrol police officers. They were pasting the so-called stickers on a building in Chavchavadze Avenue where private companies are located. The employees of the private companies informed the patrol police about their activities.
“The seven members of the youth organization were detained and among them were two juveniles. Several of them did not even participate in pasting the posters; they were just taking photos or carrying the posters by bag,” said Sadghobelashvili.
He clarified that they did not resist the police officers during detention. But, the patrol officer physically assaulted their member Levan Kochloshvili and he has injuries.
Before the incident, the patrol police officers warned them not to paste posters at Vake Park but they did not obey.
The Tbilisi City Court imposed administrative fine of 400 GEL on seven members of the organization Homeland, Language and Religion – Lado Sadghobelashvili, Mikheil Kachkachishvili, Kukuri Baramidze, Levan Kochloshvili, Mariam Sukhishvili, Giorgi Paresashvili and Davit Jibghashvili.
They were detained in Chavchavadze Avenue for the resistance and disobedience to the patrol police officers.