ჟურნალისტებსა და ნასვამ ახალგაზრდას შორის მცირე ინციდენტი მოხდა
„საზოგადოებრივი მაუწყებლის“ წინ მიმდინარე აქციაზე ჟურნალისტებსა და ნასვამ ახალგაზრდას შორის მცირე ინციდენტი მოხდა. 20-წლამდე ასაკის ნასვამმა მამაკაცმა მედიის წარმომადგენლებს ფიზიკური და სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენა. მან ერთ-ერთი ტელეკომპანიის ოპერატორს ხელი გაარტყა, სხვას კი შეაფურთხა.
როგორც აქციის ორგანიზატორები და აქციის მონაწილეები აცხადებენ, ახალგაზრდა არ არის „სახალხო კრების“ მხარდამჭერი, არამედ პროვოკატორია. თუმცა ზოგიერთი მომიტინგე ამტკიცებდა, რომ ის აქციის მონაწილეა და თანამოაზრეებს სთხოვდა, მას ფიზიკურად არ გასწორებოდნენ.
ინციდენტის შემდეგ „დემოკრატიული მოძრაობის“ ლიდერმა ნინო ბურჯანაძემ განაცხადა, რომ ეს იყო საგანგებოდ მოწყობილი პროვოკაცია და ჟურნალისტებს ურჩია, საკუთარი უფლებების დასაცავად და მომხდარზე რეაგირებისთვის მისულიყვნენ „საზოგადოებრივ მაუწყებელთან“ ახლოს მდებარე პოლიციის შენობაში და გაერკვიათ თუ ვინ იყო ინციდენტის ავტორი.

A small incident took place between the journalists and drunken adolescent at the protest rally in front of building of the Public Broadcaster. Approximately 20-year old man physically and verbally assaulted the media representatives. He punched the operator of one of the TV companies and spit on another.
As the organizers and the participants of the protest rally state the young person is not the supporter of Public Assembly and that he is a provocateur. However, some people stated that he is a participant of the action and asked others not to take revenge against him.
The leader of Democratic Movement Nino Burjanadze stated that the incident was a planned provocation and advised the journalists to address the police building near the Public Broadcaster and find out who was the author of the incident.