აშშ-ში ბარაქ ობამას ბიძა დააკავეს
აშშ-ის პოლიციამ არაფხიზელ მდგომარეობაში მანქანის მართვისთვის პრეზიდენტ ბარაქ ობამას ბიძა დააკავა. „ასოშიეითედ პრესის“ ინფორმაციით, ასევე აღმოჩნდა, რომ 67 წლის ონიანგო ობამა აშშ-ში არალეგალურად იმყოფება.
პრეზიდენტის ბიძა მასაჩუსეტსის შტატში დააკავეს. პოლიციელის განცხადებით, მათი ყურადღება მიიქცია ავტომანქანამ, რომლის მძღოლიც არაადეკვატურად იქცეოდა. დაკავებულმა წესრიგის დამცველებს ბარაქ ობამასთან ნათესაობის შესახებ შეატყობინა და მათ თეთრ სახლში დარეკვით დაემუქრა.
ამავდროულად გაირკვა, რომ პრეზიდენტის ბიძა ამერიკაში არალეგალური ემიგრანტია.
გამოძიება მას კანონის ორი ეპიზოდის დარღვევას ედავება. ონიანგო ობამა საიმიგრაციო სამსახურშია გადაყვანილი.

Barak Obama’s Uncle Arrested in the USA
President Barack Obama's uncle was stopped on suspicion of drunken driving. According to the Associated Press, the police also cleared up that 67-year-old Onyango Obama illegally lives in the USA.
The President’s uncle was detained in Massachusetts. Police officer said their attention was attracted by a car whose driver was not adequately operating it. The detainee informed the police officers about his links with Barak Obama and threatened them with calling the White House.
Simultaneously, they found out that the President’s uncle is illegal migrant in the USA.
The investigation blames him in breaching two episodes of the law. Onyango Obama was taken to the Immigration Service.