ივანიშვილის ადვოკატები თბილისის საქალაქო სასამართლოს განჩინებას გაასაჩივრებენ
ოპოზიციონერი მაგნატის ბიძინა ივანიშვილის ადვოკატები თბილისის საქალაქო სასამართლოს განჩინებას უახლოეს დღეებში გაასაჩივრებენ.
საქმე ივანიშვილის ადმინისტრაციულ სარჩელს ეხება. მას თან ერთვოდა შუამდგომლობა სასამართლო წარმოების დასრულებამდე პრეზიდენტის მიერ გამოცემული აქტების მოქმედების შეჩერების შესახებ, რომლის ძალითაც ივანიშვილსა და მის მეუღლეს ეკა ხვედელიძეს საქართველოს მოქალაქეობა ჩამოერთვათ.
ადვოკატ შალვა თადუმაძის თქმით, სასამართლომ აღნიშნული შუამდგომლობა არ დააკმაყოფილა და ამის შესახებ ივანიშვილის დაცვის მხარე საქმის კურსში გუშინ ღამით ჩააყენა.
„ივანიშვილის ადვოკატმა სასამართლოს ადმინისტრციული სარჩელით მიმართა. მას თან ერთვოდა შუამდგომლობა ივანიშვილისა და ხვედელიძისათვის მოქალაქეობის ჩამორთმევის შესახებ პრეზიდენტის ბრძანებულების შეჩერების თაობაზე, რომელიც ივანიშვილისა და მისი მეუღლის კანონიერ ინტერესებს მნიშნელოვან ზიანს აყენებდა. მიუხედავად იმისა, რომ ივანიშვილისა და ხვედელიძის საქმეები სხვადასხვა ფაქტობრივი გარემოებებით იყო შედგენილი, მოსამართლემ საერთო გადაწყვეტილება მიიღო“,- განაცხადა თადუმაძემ.
რაც შეეხება თავად ადმინისტრაციულ სარჩელს, მიიღებს თუ არა სასამართლო მას წარმოებაში, კვირის ბოლოსთვის გახდება ცნობილი.

Ivanishvili’s Lawyer to Sue Judgment of the Tbilisi City Court
Lawyers of the oppositionist tycoon Bidzina Ivanishvili will sue the judgment of the Tbilisi City Court in near future.
The case refers to Ivanishvili’s administrative suit. Motion on suspending the activities of the president’s decrees before the court passes judgment was enclosed to the suit; based on the president’s decree Georgian citizenship was stripped of Bidzina Ivanishvili and his wife Eka Khvedelidze.
Lawyer Shalva Tadumadze said the court did not satisfy their motion and notified the defense side about their decision only last night.
“Ivanishvili’s lawyer submitted administrative suit to the Court. It was enclosed by the motion on suspending the president’s decree on stripping citizenship of Ivanishvili and Khvedelidze because it seriously damaged legal interests of the businessman and his wife. Although cases on Ivanishvili and Khvedelidze were drawn up by different factual circumstances, the judge passed joint decision,” said Tadumadze.
As for the administrative suit, the lawyers will learn whether the court accepts it or not only at the end of the week.