„ქართული ოცნების“ მხარდამჭერს სოციალური დახმარება შეუწყვიტეს
ახმეტაში მცხოვრები ირმა პეტრიაშვილი, რომელსაც სამი შვილი ჰყავს და ერთოთახიან ბინაში ქირით ცხოვრობს, აცხადებს, რომ სოციალური მომსახურების სააგენტომ საარსებო შემწეობა მას შემდეგ შეუწყვიტა, რაც ის კოალიცია „ქართულ ოცნებაში“ გაწევრიანდა.
„ირმა პეტრიაშვილმა კოალიციაში გაწევრიანებაზე განცხადება 2 კვირის წინ დაწერა. რამდენიმე დღის წინ, „ქართული ოცნების“ გაზეთები დაარიგა, რის შემდეგაც მასთან სახლში მივიდა სოციალური აგენტი და უთხრა, დახმარება შეგიწყდათო. სამი შვილის დედაა. სამი თვის წინ შეამოწმეს, იმაზე დაბალი ქულები მიუვიდა, ვიდრე მანამდე ჰქონდა და გაუგრძელეს დახმარება, 1 თვე მიიღო და როგორც კი კოალიციის წევრი გახდა, მაშინვე მოუხსნეს დახმარება“, - განუცხადა კახეთის საინფორმაციო ცენტრს „ქართული ოცნების“ ახმეტის შტაბის ხელმძღვანელმა ზაქარია ქინქლაძემ
„5-6 წლის განმავლობაში ვიღებდი დახმარებას. მეუღლე და სამი შვილი მყავს, ნაქირავებში ვცხოვრობთ. 3 თვის წინ შემამოწმეს და 13 000 ქულა მოვიდა. 1 თვე ავიღე დახმარება. 2 კვირის წინგავწევრიანდი „ქართულ ოცნებაში“. როდესაც ახმეტაში კოალიციის ლიდერები იყვნენ ჩამოსულები, მე შეხვედრაზე ვიყავი. მაგ დროს მივიდა აგენტი სახლში და დახმარება შემიწყვიტეს. რადგან პარტიაში შევედი, ამიტომ შემიწყვიტეს დახმარება, თორემ როგორ შეიძლებოდა, ახალი გადამოწმებული ვიყავი, ერთხელ მქონდა დახმარება აღებული,“ - აღნიშნა ირმა პეტრიაშვილმა.
მისივე თქმით, „ქართულ ოცნებაში“ გაწევრიანებიდან ორ დღეში, ვიდრე სოციალური დახმარება შეუწყდებოდა, მას ფარული ნომრიდან დაურეკეს და დაემუქრნენ. „ორი დღის შესული ვიყავი პარტიაში. ფარული ნომრიდან დამირეკეს, თავს და შვილებს გაუფრთხილდიო მითხრეს და ტელეფონი გათიშეს. პასუხის გაცემაც ვერ მოვასწარი. ახალგაზრდა ბიჭის ხმა იყო“, - ამბობს ირმა პეტრიაშვილი.
კახეთის საინფორმაციო ცენტრმა არაერთი მცდელობის მიუხედავად ახმეტის სოციალური მომსახურების ცენტრიდან კომენტარი ვერ მოიპოვა.

05:21, Monday, 20.05.2013
Irma Petriashvili from Akhmeta, who has three children and rents one-room flat, said the Social Agency stopped her social aid after she had joined the Coalition Georgian Dream.
“Irma Petriashvili applied the Coalition for membership two weeks ago. Several days ago she distributed Georgian Dream’s newspapers after what social agent visited her at home and told her allowance was dropped. She is mother of three children; social agents had evaluated her family three months before and granted lower points than beforehand. However, as soon as she joined the Coalition, the social aid was stopped,” Zakaria Kinkladze, head of the Georgian Dream’s Akhmeta office told ICK.
“We have been beneficiaries of social aid for the last 5-6 years. I have a husband and three children; we are renting a flat. Social agents evaluated our family with 13 000 points three months ago; and I took only one-month allowance since it. Two weeks ago I joined the Georgian Dream. I attended the meeting with Coalition Leaders in Akhmeta. After the meeting, social agent visited us and cancelled our aid; their decision was motivated by my membership in the political party; otherwise they could not find any reason because my family was recently evaluated,” Irma Petriashvili said.
She added that two days after joining the Georgian Dream, she was called from a hidden phone number and warned. “I had joined the political party two days before when I was called from a hidden number; the anonymous person warned me to take care of myself and my children. Then he cut off the line without hearing my reply; the stranger sounded a young man,” Irma Petriashvili said.
Despite many attempts of the Information Center of Kakheti, representatives of the Akhmeta district Social Agency did not comment on the fact.