დედოფლისწყაროში „თავისუფალი საქართველოს“ აქტივისტი ცემეს
დედოფლიწყაროს რაიონის სოფელ საბათლოში პარტია „თავისუფალი საქართველოს“ აქტივისტი 25 წლის ატო ოვსეპიანი ცემეს. როგორც ატო ოვსეპიანის დედამ კახეთის საინფორმაციო ცენტრს განუცხადა, მისი შვილი უგონო მდგომარეობაშია, პოლიცია და სასწრაფო კი შემთხვევის ადგილზე ამ დრომდე არ მისულან.
„მინდორში იყო წასული, საზამთროს ბაღში მუშაობს. იქ რა მოხდა, არ ვიცი. შემატყობინეს, რომ უგონოდ იყო. მაგრად არის ნაცემი. ვინ ცემა და რა მოხდა ჯერ ვერ გეტყვით“, – აღნიშნა ლიანა ოვსეპიანმა.
„თავისუფალი საქართველოს“ დედოფლისწყაროს რაიონული ორგანიზაციის ხელმძღვანელის თამილა გურაშვილის განცხადებით, ერთი კვირის წინ, ატო ოვსეპიანს პარტიის გაზეთი გაატანა სოფელში გასავრცელებლად, რის  გამოც სოფლის გამგებელი ატო ოვსეპიანს დაემუქრა. „ემუქრებოდნენ, რომ ოპოზიციას თავს თუ არ დაანებებ, პრობლემები შეგექმნებაო. ლიანას და ბიბლიოთეკაში მუშაობს და ისიც დაიბარეს გამგეობაში. სოფლის გამგებელმა ატო არაერთხელ გააფრთხილა, ფრთხილად იყავიო“, – განაცხადა გურაშვილმა.
კახეთის საინფორმაციო ცენტრმა საბათლოს ტერიტორიული ორგანოს რწმუნებულთან დავით გუნდაძესთან დაკავშირება ვერ შეძლო, მას მობილური ტელეფონი გამორთული აქვს.

07:33, Wednesday, 19.06.2013
Activist of the political party Free Georgia Ato Ovsepian, 25, was beaten in Sabatlo village, Dedoplistskaro district. His mother told ICK that her son was found unconscious but police and ambulance did not arrive at the place in time.
“He was working in the watermelon plantation. I do not know what happened there but I was told he was unconscious. Somebody ruthlessly beat him but I do not know who and why beat him,” Liana Ovsepian said.
Tamlia Gurashvili, head of Dedoplistskaro district office of Free Georgia said she gave party newspapers to Ato Ovsepian to disseminate in the village; the village governor threatened him for it. “They were threatening him with creating problems unless he quitted opposition party. Liana’s sister works at the library and she was also summoned to the district administration. Village governor warned Ato to mind his behavior,” Gurashvili said.