კახეთის გუბერნატორი და სკოლის დირექტორები რესტორანში ქეიფობენ
კახეთის გუბერნატორი გიორგი ღვინიაშვილი, რომელიც ამავე დროს „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ რეგიონული ორგანიზაციის ხელმძღვანელია, საჯარო სკოლების დირექტორებთან ერთად, გურჯაანში, სასტუმრო „რები გურჯაანის“ რესტორანში ქეიფობს.
რესტორანში იმყოფებიან გურჯაანის საგანმანათლებლო რესურს - ცენტრის უფროსი ლალი გაბიტაშვილი, ასევე გურჯაანის გამგებელი დავით მესხიშვილი და საკრებულოს თავმჯდომარე ზაქარია იაგანაშვილი.
ლალი გაბიტაშვილის თქმით, სკოლის დირექტორებმა თანხა შეაგროვეს და სასწავლო წლის დამთავრება რესტორანში აღნიშნეს. გუბერნატორმა კი კახეთის საინფორმაციო ცენტრს განუცხადა, რომ რესტორანში ის სკოლის დირექტორებმა დაპატიჟეს. გუბერნატორს თან ახლდა მოადგილე ალეკო ღონღაძეც.
სასტუმრო „რები გურჯაანში“ საქეიფოდ შეკრებილი კახეთის გუბერნატორის, რაიონის და რეგიონის სხვა ხელმძღვანელების და საჯარო სკოლების დირექტორების გართობაზე მომღერლები ტატო გოდერძიშვილი და მახო მედულაშვილი (მეტსახელად „ჩაქუჩას ბიჭი“) ზრუნავდნენ.

Kakheti Regional Governor and School Directors Have Feast in Restaurant
Kakheti Regional Governor Giorgi Gviniashvili, who is also head of Regional office of the United National Movement, had a feast together with local school directors in the Gurjaani based hotel Rebi Gurjaanshi.
Head of Gurjaani district education resource-center Lali Gabitashvili, Gurjaani district governor Davit Meskhishvili and chair of the municipal board Zakaria Iaganashvili were also in the restaurant.
Lali Gabitashvili said school directors collected money and celebrated end of school year in restaurant. The regional governor told ICK that school directors had invited him to the restaurant together with his deputy Aleko Gongadze.
Singers Tato Goderdzishvili and Makho Medulashvili [nickname Chakuchas bichi] entertained the regional governor, district and regional governmental officials and public school directors in the hotel Rebi Gurjaanshi.