„ნაციონალებიდან“ წასული შტაბის წევრი გაქრა
ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტის სამხედრო აღრიცხვის, გაწვევისა და მობილიზაციის სამსახურის უფროსმა და ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის შტაბის წევრმა, ედიშერ სიხარულიძემ კოალიცია „ქართული ოცნების“ ადგილობრივ წარმომადგენლებთან გაავრცელა მიმართვა, რომლის თანახმადაც, იგი პროტესტის ნიშნად ტოვებდა თანამდებობას და ნაციონალების საარჩევნო შტაბში მუშაობაზეც უარს აცხადებდა.
სიხარულიძე ამბობდა, რომ გამართავდა პრესკონფერენციას, სადაც გაამხელდა თუ როგორ არის ჩართული სამხედრო კომისარიატი საარჩევნო საკითხებში და როგორ მიმდინარეობს ზეწოლა წვევამდელებზე. შეგახსენებთ, რომ humanrights.ge უკვე წერდა იმ თათბირის შესახებ, რომელიც გურიის რეგიონში ჩატარდა, სადაც სამივე მუნიციპალიტეტის გამგებლებს კონკრეტული დავალება მისცეს და ერთ–ერთი სწორედ წვევამდელებს შეეხებოდა (http://humanrights.ge/index.php?a=main&pid=15485&lang=geo).
სიხარულიძემ პრესკონფერენციის დროც კი დანიშნა და თავისი გადაწყვეტილების შესახებ ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტის გამგებელს, ლელა იმედაშვილს ტელეფონით აცნობა.
მიუხედავად ამისა, სიხარულიძემ უარი თქვა პრესკონფერენციის გამართვაზე, რის მიზეზადაც მისი ახლობლები ხელისუფლების მხრიდან განხორციელებულ ზეწოლას ასახელებენ.
Humanrights.ge შეეცადა ედიშერ სიხარულიძესთან დაკავშირებას. როგორც მისი ოჯახის წევრები აცხადებენ, ამ დროისთვის მას ტელეფონით ვერც ისინი ოჯახის უკავშირდებიან. მისმა მეუღლემ გვითხრა, რომ თავადაც არ იცის, სად იმყოფება ამჟამად მისი ქმარი.

Edisher Sikharulidze,a National Movement staff member and head of  Military Registration, Call-up and Mobilization Service appealed to local representatives of the coalition Georgian Dream. According to this appeal Edisher Sikharulidze left his position and also refused to work in the Nationalist Movement's election headquarters.
Sikharulidze stated that he would hold a press conference where he would reveal how the military commission is involved in election issues and how youths of paramilitary age are being put under pressure. Humanrights.ge has already written about the conference that was held in Guria. All the municipality governors were given concrete instructions and one of them concerned youths of military age. .
Sikharulidze had even fixed a date for the press conference and informed Lela Imedashvili,the Chokhatauri municipality governor, about his decision by phone.
In spite of this, Sikharulidze refused to hold the press conference. His relations allege that the reason is the government’s pressure upon Sikharulidze.
Humanrights.ge tried to contact Edisher Sikharulidze. Members of his family stated even they could not contact him by phone. Sikharulidze’s wife told us that she did not know where her husband was.