ლადო ვარძელაშვილი დაკავებულია
სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა ყოფილი მინისტრი ლადო ვარძელაშვილი დაკავებულია. ამის შესახებ თბილისის პოლიციის მთავარი სამმართველოს დატოვების შემდეგ ადვოკატმა გოგიტა გაბაიძემ ჟურნალისტებს განუცხადა.
გაბაიძის ინფორმაციით, ასევე, დაკავებულია ზვიად ქავთარაძე, რომელმაც შემთხვევითი გასროლა განახორციელა და ამ გასროლას 45 წლის დევი სირაძე ემსხვერპლა.
დაკავებულია ლადო ვარძელაშვილის ქვისლიც, ვახტანგ ბიჭიკაშვილი, რომლის სახელზეც იარაღი იყო გაფორმებული, თუმცა ეს იარაღი ვარძელაშვილის სეიფში ინახებოდა.
გოგიტა გაბაიძის ცნობით, ვარძელაშვილს ბრალი ამ დრომდე არ აქვს წარდგენილი, თუმცა მას ბრალს წარუდგენენ სისხლის სამართლის კოდექსის იმ მუხლით, რაც იარაღის უკანონო შენახვას გულისხმობს.
სისხლის სამართლის საქმეს ქალაქის პოლიციის მთავარი სამმართველო გამოიძიებს.
ლადო ვარძელაშვილის სახლში წუხელ ამავე სამინისტროს თანამშრომელი, დევი სირაძე დაიღუპა. არსებული ინფორმაციით, საბერძნეთიდან ჩამოსულ მათ კიდევ ერთ მეგობარს იარაღი გაუვარდა და სირაძე სასიკვდილოდ დაიჭრა.
შეთხვევის შედეგად გარდაცვლილი დევი სირაძის ოჯახის წევრები და მეგობრები მომხდარის დეტალებს ყვებიან.
დევი სირაძე საკუთარ სახლში, ყიფშიძის ქ.#5ა-ში დაახლოებით ერთი საათის წინ სამხარაულის სახელობის ექსპერტიზის ბიუროდან გადაასვენეს.
როგორც „ინტერპრესნიუსს“ გარდაცვლილის ახლობლებმა უთხრეს, ეს იყო მართლაც უბედური შემთხვევა და ოჯახს დაკავებულთან არანაირი პრეტენზია არა აქვს.
გარდაცვლილის მეუღლემ კი, მხოლოდ ის აღნიშნა, რომ მეუღლესთან ერთად ნუცუბიძის 26-ში, ლადო ვარძელაშვილის სახლში თავადაც იმყოფებოდა.
ამასთან, როგორც სირაძის ახლობლები აცხადებენ, მათ არ იციან, თუ ვინ იყო ჩამოსული საბერძნეთიდან. ისინი უბრალოდ იმას ამბობენ, რომ მეგობრები საკუთარ მეუღლეებთან ერთად იყვნენ შეკრებილი.
მათივე თქმით, უბედური შემთხვევის შემდეგ დაჭრილი ჩამოჰყავდათ კორპუსიდან, მაგრამ მან ლიფტში დაკარგა გონება, სასწრაფოს მისვლამდე უკვე გარდაცვლილი იყო, თუმცა საავადმყოფოში მაშინვე წაიყვანეს. როგორც ისინი ამბობენ, აქვს გამჭოლი ჭრილობა გულ-მკერდის არეში. ექსპერტიზის ბიუროს პასუხი მათთვის ერთ თვეში გახდება ცნობილი.
გარდა ამისა, მათი თქმით, იმ ადამიანმა, ვისაც იარაღი გაუვარდა, წუხელვე მისცა პოლიციელებს ჩვენება და უკვე დაკავებულია.

Lado Vardzelashvili detained
Lado Vardzelashvili, former Minister of Sport and Youth Affairs, was detained with regard to the incident that took place on Nutsubidze Street 26 yesterday. Lawyer Gogita Gabaidze informed journalists about it having left the Tbilisi main police department.
Gabaidze said Zviad Kavtaradze was also detained who accidentally fired the gun that killed Devi Siradze, 45.
The weapon belonged to Vardzelashvili’s relative Vakhtang Bichikashvili, who was also detained. However, the gun was kept in Vardzelshvili’s safe.
Charge has not yet imposed on Vardzelashvili so far but supposedly he would be charged for illicit storage of firearms under the Criminal Code of Georgia.
Tbilisi Main Police Department is investigating the criminal case.
Devi Siradze, an employee of the Ministry of Sport and Youth Affairs, was killed in Lado Vardzelashvili’s flat last night. According to current information, their friend, who had arrived from Greek, accidentally shot gun and killed Siradze.
Family members and friends of Devi Siradze tell details about the accident.
Devi Siradze’s body was taken to his flat in Kipshidze Str. # 5a from the Samkharauli National Forensic Expertise Bureau.
The relatives of the dead person told Interpresnews that it was accident and they do not sue the detainee.
The widow said that she was in Lado Vardzelashvili’s house together with her husband last night.
Besides, Siradze’s relatives said they do not know who had arrived from Greek. They just said it was party of friends and their spouses.
Reportedly, the wounded man fainted in the lift and before ambulance arrived he died; though he was delivered to hospital but as friends said Siradze was wounded in the chest. The conclusion of the Expertise Bureau will be ready in one month.
They added the person who had accidentally shot the gun made testimony to police officers last night and he is already detained.