მთაწმინდის გამგებლის მოადგილეს აეროპორტში საზღვრის გადაკვეთის უფლება არ მისცეს
მთაწმინდის გამგებლის მოადგილეს ივა ჭყონიას თბილისის აეროპორტში საზღვრის გადაკვეთის უფლება არ მისცეს.
ჭყოინიას თქმით, ანალოგიური პრობლემა მას ერთი კვირის წინაც შეემთხვა. მაშინ მას განუმარტეს, რომ ფინანსურ პოლიციაში დაკითხვაზე იყო დაბარებული, თუმცა როგორც ჭყონია აცხადებს, მას შესაბამისი უწყება მიღებული არ ჰქონდა.
ჭყონიას თქმით, სამართალდამცველებს მისთვის არავითიარი შეზღუდვა არ დაუწესებიათ, ამიტომ გამგებლის მოადგილისთვის უცნობია, რატომ არ მისცეს საზღვრის გადაკვეთის უფლება.
„ერთი კვირის წინ მივდიოდი შევებულებაში, მაგრამ საზღვარზე გამაჩერეს, მითხრეს, პასპორტმა გაჭედაო, ველოდებოდი დაახლოებით, ნახევარი საათი. შემდეგ მასაუბრეს ვიღაცა, რომ ფინანსურ პოლიციაში ვიყავი დაბარებული, თუმცა უწყება არ ჩამბარებია და მთხოვეს, რომ საზღვარი არ გადამეკვეთა. მეორე დღეს ჩვეულებრივად გამოვცხადდი, ყველა კითხვაზე პასუხი გავეცი და გამომიშვეს. ამის შემდეგ ერთი კვირა გავიდა. ჩემს პირად საქმეზე შვებულება მაქვს აღებული, მივდივარ და ისევ პრობლემებს მიქმნიან, თუმცა რის გამო, ვერ მეუბნებიან“, - განაცხადა ჭყონიამ.

Mtatsminda district deputy governor not allowed crossing the border at the airport
Iva Chkonia, Mtatsminda district deputy governor was not allowed to cross the border at the Tbilisi airport.
According to Chkonia, he faced the same problem a week ago too. Then he was clarified that he was summoned to the financial police for interrogation. Though   as Chkonia said, he had not received summon.
According to Chkonia, law enforcement officers did not impose any restrictions him so he does not know the reason of not allowing him to cross the border.
“I was going on holiday a week ago, but I was stopped at the border and told there was something wrong with my passport. I was waiting approximately for half an hour. Then I talked to somebody, who told me that I was summoned to the financial policy, but I had not received a relevant letter and they asked me not to cross the border. On the next day I went to the police, answered all their questions and I was allowed to go. A week passed after that. I have taken a holiday but they still created problems for me but do not clarify the reason,” Chkonia said.