ნაციონალური მოძრაობის გორის ორგანიზაციაში არჩევნებისთვის ემზადებიან
ნაციონალური მოძრაობის ოფისში საპრეზიდენტო კანდიდატ დავით ბაქრაძის საარჩევნო შტაბი ოფიციალურად 27 სეტემბერს გაიხსნება, ამ დღეს გორში ელოდებიან ,,ნაციონალური მოძრაობის“  საპრეზიდენტო კანდიდატსაც. მანამდე კი, პარტიული აქტივის მობილიზება საარჩევნო უბნების დაკომპლეტების მიზნით ხდება.
,,ყველა უბანზე ერთი კომისიის წევრი და ერთი დამკვირვებელი გვეყოლება, მიმდინარეობს მუშაობა,   პარტიული აქტივის გადახალისება, ეს არჩევნები არის ძალიან მნიშვნელოვანი და იმედი გავქვს ბაქრაძის გამრჯვების, რადგან ის შეცდომები რომელიც ჩვენ რვა წლის მანძილზე დაუშვით, ახალმა ხელისუფლებამ  რვა თვეში დაუშვა.  იმძლავრა სიძულვილის ენამ, არის შერჩევითი სამართალი, რის გამოც ჩვენი პარტიის გენერალური მდივანი ციხეშია, ქვეყნის ეკონომიკა უკან მიდის, ყველაფერი შეჩერებულია.  ჩვენ გვჭირდება ისეთი პრეზიდენტი, რომელიც შეკვეცილი უფლებების მიუხედავად, მთავრობის დაბალანსებას შეძლებს. ასეთ პიროვნებად დავით ბაქრაძე მესახება, რომელიც არის კარგი დიპლომატი, აქვს გამოცდილება და მოსახლეობის დიდი მხარდაჭერა.  მინდა შევახსენო მმართველ პარტიას, რომ დემოკრატია არ არის არჩევნებში წაგებული პარტიების დაშლა. წაგებული პარტია უნდა დარჩეს პოლიტიკაში“ - ამბობს ნაციონალური მოძრაობის გორის ორგანიზაციის თავმჯდომარე და  მუნიციპალიტეტის საკრებულოს უმცირესობის წევრი ზვიად ხმალაძე.
ნაციონალური მოძრაობა საერთაშორისო ორგანიზაციების მიერ საპრეზიდენტო კანდიდატების რეიტინგების გამოქვეყნებას ელოდება.  მათ იმედი აქვთ, რეიტინგებში ბაქრაძე პირველობას არავის დაუთმობს.

Gori Office of the National Movement Preparing for Presidential Elections
Election office of Davit Bakradze, presidential candidate of the United National Movement, will be officially opened in Gori on September 27. The presidential candidate of the UNM will also arrive in Gori on that day. Before that, party members are active to staff precinct election commissions with their representatives.
“We will have one commission member and one observer in every precinct. We are working hard and change the party activists. Upcoming elections are very important and we hope Bakradze will win because the new government has made as many mistakes during eight months as we had made during eight years. Hate speech has become a serious problem as well as selective justice as a result of what secretary general of our party is in prison now; the economy is regressing; everything is stopped. We need the president, who regardless the restricted authority, will manage to balance the government. Davit Bakradze is the right person for this purpose; he is also a good diplomat, has experience and support from the population. I want to remind the ruling party that it is not democracy to split the political parties, who lost the elections. The loser party shall stay in politics,” chairman of the UNM’s Gori office and member of the municipal board Zviad Khmaladze said.
UNM is waiting for the international organizations to publish ratings of the presidential candidates. They hope Bakradze will rank the first place in the polls.