ნინო ბურჯანაძე: “მე მინდა ყველა გავაფრთხილო, არავითარ შემთხვევაში არ დაუშვან არჩევნების გაყალბება!“
საპრეზიდენტო კანდიდატი ნინო ბურჯანაძე წინასაარჩევნო კამპანიის ფარგლებში 23 სექტემბერს კახეთის რეგიონში იმყოფებოდა. მან შეხვედრები გამართა სოფელ კაბალაში, წნორსა და ლაგოდეხში.
„ძალიან დიდია მხარდაჭერა მოსახლეობის მხრიდან და მე ვხედავ, რომ ეს მხარდაჭერა ყოველდღიურად იზრდება. ადამიანები სწორად აფასებენ მიმდინარე მოვლენებს და დარწმუნებული ვარ, რომ ეს არჩევნებში გამარჯვებას ნამდვილად მოგვიტანს” - განაცხადა ნინო ბურჯანაძემ წნორის მოსახლეობასთან შეხვედრის შემდეგ.
„ამავდროულად აქაც დაისვა საკითხი იმასთან დაკავშირებით, რომ კომისიებში იწყება გარიგებები, არის გაყალბების მცდელობები. მე მინდა ყველა გავაფრთხილო, არავითარ შემთხვევაში არ დაუშვან არჩევნების გაყალბება. ჩვენ ამას არ დავუშვებთ და ნურც შეეცდებიან. მე ვერ გეტყვით, რომ ამ ადამიანებმა ზუსტად იციან ჩემი საარჩევნო პროგრამის დეტალები, მაგრამ საერთო ხედვას, რასაც მე ვაყალიბებ ამას ნამდვილად აქვს დიდი მხარდაჭერა. ადამიანები მოდიან გაცნობიერებულნი, იციან რატომ მიჭერენ მხარს და ეს კიდევ უფრო მიმყარებს განცდას, რომ მათი მხარდაჭერით აუცილებლად გავიმარჯვებ“- ამბობს ნინო ბურჯანაძე.

Nino Burjanadze: “I want to warn everybody, not to admit fabrication of election results!”
On September 23, Presidential candidate Nino Burjanadze visited Kakheti region in the frame of pre-election campaign. He met electorate in Kabala, Tsnori and Lagodekhi villages.
“We feel huge support from the population and I see their support is increasing every day. People correctly evaluate the ongoing events and I am sure we will indeed win the elections,” Nino Burjanadze said after her meeting with the Tsnori population.
“People said some deals are made in election commissions and they try to fake elections. I want to warn everybody not to admit fabrication of election results. We will not put up with it and they should not try that. I cannot claim that these people know my election program in details but they really support my general vision. People come here informed; they know why they support me and it reinforces my belief that I will win the elections with their support,” Nino Burjanadze said.