ქუთაისის საოლქო საარჩევნო კომისია არჩევნებისთვის მზადებას იწყებს
"ახალი შემართებით ახალი არჩევნებისთვის" - ამ განწყობით ხვდება ქუთაისის 59-ე საოლქო საარჩევნო კომისია ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნებს.
"ის შეცდომები და ხარვეზები, რომელიც წინა, საპარლამენტო და საპრეზიდენტო არჩევნებს ახლდა, მომავალ არჩევნებზე აღარ გამეორდება. ჩვენი ადმინისტრაცია ამისთვის ყველაფერს გააკეთებს", - აცხადებს ქუთაისის 59-ე საოლქო საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარე ავთანდილ ოსეფაიშვილი.
ადგლობრივი თვითმმართველობის არჩევნებისთვის აღნიშნული კომისია ძველ მისამართზე, პუშკინის 6-ში განთავსებულ შენობაში აღარ იმუშავებს. აღნიშნულ მისამართზე რამდენიმე კვირის წინ გაჩენილ ხანძარს ტექნიკა და საარჩევნო დოკუმენტაცია  გადაურჩა, თუმცა, შენობა მწყობრიდანაა გამოსული და კომისიას უფლებამოსილების აღსრულება ახალ მისამართზე მოუწევს.
საოლქო კომისია დროებით ქალაქის მართვის ტერიტორიული ორგანოს შენობაშია განთავსებული. ადმინისტრაციაში აცხადებენ, რომ ხანძრის შედეგად დაზიანებული შენობის სარეაბილიტაციოდ ცენტრალური საარჩევნო კომისია უახლოეს პერიოდში ტენდერს გამოაცხადებს. 15 ივნისის ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნებისთვის მზადებას კი, საოლქო საარჩევნო კომისია ხელისუფლების მიერ გამოყოფილ შესაბამის, ალტერნატიულ ფართში შეუდგება.

“With New Enthusiasm for New Elections” Kutaisi DEC # 59 is meeting the upcoming local self-governmental elections with this slogan.
“We will not repeat irregularities and shortcomings from the past parliamentary and presidential elections at the upcoming elections. Our administration will do its best for that,” Kutaisi DEC # 59 Chairman Avtandil Osepaishvili said.
The DEC moved from their old office in Pushkini str. # 6 before local elections. Several weeks ago, there was fire in the office, that damaged the building though equipment and election documentation survived; for that reason the Commission will have to function in a new office.
DEC sheltered the office of the city management territorial body. The DEC administration members say soon Central Election Commission will announce tender for the rehabilitation of the damaged office of the DEC. However, the DEC will start preparation for the June 15 local elections in the alternative office.