მსჯავრდებული ირმა ნადირაძე პოლიციელების მხრიდან არასათანადო მოპყრობაზე საუბრობს
მსჯავრდებულმა ირმა ნადირაძემ დახმარების თხოვნით მიმართა ადამიანის უფლებათა ცენტრს.  მისი  ინფორმაციით,  ქ. გორში პოლიციის თანამშრომლების მხრიდან, მის მიმართ ადგილი ჰქონდა არასათანადო მოპყრობას, რათა ეღიარებინა დანაშაული, რომელიც მას არ ჩაუდენია.
ირმა ნადირაძე დანაშაულს საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 109-ე მუხლით იხდის. მას ტაქსის მძღოლის მკვლელობა ედება ბრალად. ირმა ნადირაძეს 8 წელის აქვს მისჯილი.
მსჯავრდებულმა პოლიციელთა მხრიდან არასათანადო მოპყრობასა და დანაშაულის იძულებით აღიარების შესახებ არაერთხელ მიმართა წერილობით საქართველოს მთავარ პროკურატურას და მითითებულ ფაქტზე სამართლიანი და ობიექტური გამოძიების ჩატარება მოითხოვა. თუმცა, მსჯავრდებულს მთავარი პროკურატურის მიერ  არანაირი პასუხი არ მიუღია.
მსჯავრდებულის უფლებებს ადამიანის უფლებათა ცენტრის იურისტი, თამარ ლუკავა იცავს.
„ორგანიზაციის სახელით მივმართე მთავარ პროკურატურას და მოვითხოვე დროის უმოკლეს ვადებში  მსჯავრდებულ ირმა ნადირაძის განცხადებაში მითითებული გარემოებების, კერძოდ, მსჯავრდებულის მიმართ გორის პოლიციის თანამშრომლების მიერ განხორციელებული სავარაუდო არასათანადო მოპყრობის ფაქტების  შესწავლა და ობიექტური გამოძიების ჩატარება. მითითებული მიმართვის შემდგომ, შიდა ქართლის საოლქო პოკურატურაში დაიწყო სისხლის სამართლის საქმის გამოძიება“, - აცხადებს თამარ ლუკავა.
9 ივლისს მსჯავრდებული ირმა ნადირაძე ადვოკატის თანდასწრებით დაკითხა შიდა ქართლის საოლქო პროკურატურის გამომძიებლმა. მსჯავრდებულმა გამოძიებას მისცა სრული ჩვენება მის მიმართ განხორციელებული სავარაუდო არასათანადო მოპყრობის ფაქტებთან დაკავშირებით.

A convict Irma Nadiradze addressed Human Rights Center for help. According to her, police officers in Gori treated her improperly, because they wanted to make her plead guilty for a crime that she has not committed.
Irma Nadiradze is serving her sentence under the article 109 of the Criminal Code of Georgia. She is accused for murdering a taxi driver. Irma Nadiradze is sentenced to 8 years imprisonment.
The convict has repeatedly addressed to the Prosecutor’s Office of Georgia about the fact that she had been treated improperly and forced to confess by police officers. She asked for fair and impartial investigation. However, the convict has not received any response from the prosecutor’s office.
A lawyer of Human Rights Center Tamar Lukava is representing interests of the convict.
“On behalf of the organization, I addressed the prosecutor’s Office of Georgia and required immediate examination and impartial investigation of the facts mentioned in the statement of the convict Irma Nadiradze, in particular the facts of improper treatment by the police officers. After this appeal, the District Prosecutor’s Office in Shida Kartli started criminal investigation,”- says Tamar Lukava.
On July 9, a detective from the District Prosecutor’s Office of Shida Kartli, interrogated the convict Irma Nadiradze in the presence of the lawyer. The convict gave full testimony to the investigation about the alleged facts of improper treatment towards to her.