სამართალდამცველებმა მამაკაცი არასრულწლოვანი შვილის გაუპატიურების ბრალდებით დააკავეს
5 თებერვალს, გორის მუნიციპალიტეტის ერთ-ერთ სოფელში, სამართალდამცველებმა 38 წლის მამაკაცი  არასრულწლოვანი შვილის გაუპატიურების ბრალდებით დააკავეს. გამოძიების ვერსიით, ბრალდებულმა 2017 წელს, საკუთარ საცხოვრებელ  სახლში, 14 წლის შვილის მიმართ სხვადასხვა დროს სექსუალური ხასიათის ძალმომრეობითი ქმედება განახორციელა, რომელსაც, შსს ცნობით დაკავებული, ო.მ.-ც აღიარებს.
,,მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, წინასწარი შეცნობით ოჯახის არასრულწლოვანი წევრის მიმართ ჩადენილი გაუპატიურებისა და სექსუალური ხასიათის სხვაგვარი ქმედების ბრალდებით, 1980  წელს დაბადებული ო.მ. გორის მუნიციპალიტეტში დააკავეს. სისხლის სამართლის საქმეზე ჩატარებული არაერთი საგამოძიებო და საპროცესო მოქმედების შედეგად მოპოვებული მტკიცებულებებით დასტურდება დაკავებულის მიერ აღნიშნული ქმედების ჩადენა", - ნათქვამია შსს-ს განცხადებაში.
გამოძიება წინასწარი შეცნობით ოჯახის არასრულწლოვანი წევრის მიმართ ჩადენილი გაუპატიურებისა და სექსუალური ხასიათის სხვაგვარი ქმედების ფაქტებზე საქართველოს სსკ-ის 11 პრიმა 137-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „დ“ ქვეპუნქტით და 11 პრიმა 138-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „დ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, დანაშაული 10-დან 13-წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
შსს ინფორმაციით, ამ დროისთვის არასრულწლოვანი გოგონა სოციალური სააგენტოს თანამშრომლების მიერ უკვე გადაყვანილია სოციალური მომსახურების სააგენტოს საოჯახო ტიპის სახლში.

Law enforcement bodies arrested a man under the charge of the rape of his underage daughter
On February 5, in one of the villages in Gori municipality, law enforcement officers arrested 38-years-old man for the rape of his underage daughter. According to the investigation, the defendant sexually harassed his 14-years-old daughter several times in 2017 in their house; the detained O.M also admitted the committed crime.
“Based on the ruling of the judge, O.M, born in 1980, was arrested in Gori for the intentional sexual harassment and rape of the underage family member. The evidence obtained as a result of investigative and procedural activities proved that the detainee committed the abovementioned crime,” the statement of the MIA reads.
The investigation is undergoing in accordance to the Article 111, Article 137 Part 3 “d” and Article 111 Article 138 Part 2 – “d” of the Criminal Code of Georgia into the rape, a sexual intercourse by use of violence against a minor family member that is punishable by imprisonment for a term of ten to thirteen years. According to the MIA, currently, the underage victim girl is placed in the family type shelter of the Social Service Agency.