გია გაჩეჩილაძის ჯანმრთელობის მდგომარეობა დამძიმებულია
პოლიციის სამმართველოსთან გია გაჩეჩილაძის ცემის შემდეგ, მისი ჯანმრთელობის მდგომარეობა დამძიმებულია. ცემისას მიყენებული ჭრილობიდან სისხლში ინფექცია შეიჭრა და ორგანიზმის მოწამვლის საშიშროება გაჩნდა. გაჩეჩილაძე ექიმების მეთვალყურეობის ქვეშ იმყოფება და მაღალი სიცხეები აქვს.
გია გაჩეჩილაძის ჯანმრთელობის მდგომარეობის შესახებ, ტელეკომპანია „მაესტროს“ დირექტორს, ბატონ მამუკა ღლონტსა და თავად, გია გაჩეჩილაძეს ვესაუბრეთ.
ტელეკომპანია „მაესტროში“ გია გაჩეჩილაძეს „საკან #5-ში“ ვეწვიეთ.  ერთი შეხედვით ჩანს, რომ ის ძალიან სუსტად გრძნობს თავს, სუბარიც კი უჭირს.
- ბატონო  გია, რა ტრავმვებს მოჰყვა გართულება და რა მდგომარეობაა ამჟამად?
გია გაჩეჩილაძე:
- ცემისას, ზურგით, წელით მათრიეს და ჭრილობიდან სილა, ნაგავი შევიდა ორგანიზმში, რამაც ინფექცია გამოიწვია. გარდა ამისა, მთელს სხეულზე ჰემატომები მაქვს, ეს ყველაფერი იწოვება და სისხლს წამლავს. ძალიან მაღალი სიცხეები მაქვს, ექიმების მეთვალყურეობის ქვეშ ვარ.
- ჩაიტარეთ თუ არა სამედიცინო ექსპერტიზა?
- ცალკე, ექსპერტიზა არ ჩამიტარებია, თუმცა არსებობს ექიმების მიერ ოფიციალურად დამტკიცებული საბუთი,სადაც აღწერილია მიყენებული დაზიანებები და დიაგნოზები.
- ბატონო მამუკა, როგორია ბატონი გიას ჯანმრთელობის მდგომარეობა, რას ამბობენ ექიმები და რა პროგნოზს აკეთებენ?
მამუკა ღლონტი:
- მიყენებული ფიზიკური ტრავმის შემდეგ, მისი ჯანმრთელობის მდგომარეობა ნელ-ნელა დამძიმდა. ამჟამად ტკივილები შემსუბუქებული აქვს, მაგრამ ძალიან მაღალი ტემპერატურა აქვს. როგორც ექიმები ამბობენ, ორგანიზმში ინტოქსიკაციის პროცესი მიმდინარეობს. ვფიქრობთ, სერიოზული გართულებები არ უნდა მოჰყვეს.
- რატომ არ ჩაატარეს მიყენებულ დაზიანებებზე სამედიცინო ექსპერტიზა?
- არ არის ამის აუცილებლობა. არსებობს ექიმების მიერ გამოტანილი სამედიცინო დასკვნა, სადაც კონკრეტულად არის აღრიცხული,დაზიანებების,მოტეხილობების შესახებ ინფორმაცია. გარდა ამისა, არსებობს ვიდეომასალები, სადაც თვალნათლივ ჩანს, როგორ სცემენ მას და ადვილი გასაგებია, რა სახის დაზიანებები მიიღო.
გია გაჩეჩილაძე თბილისის პოლიციის მთავარ სამმართველოსთან, გალავანზე გადასვლის შემდეგ, პოლიციის თანამშრომლებმა სასტიკად სცემეს. სწორედ ამ ინციდენტის დროს მიღებული დაზიანებები არის გართულებული. ექიმების განცხადებით, ორგანიზმში, ინტოქსიკაციის პროცესი მიმდინარეობს. ჯანმრთელობის მდგომარეობის გაუარესების მიუხედავად, სატელევიზიო პროექტი „საკანი #5“ გრძელდება.

Gia Gachechiladze’s Health Condition Has Worsened
After Gia Gachechiladze was beaten near the Tbilisi Police Department his health condition has worsened. As a result of the beating he had an infection in his blood and he was threatened with blood poisoning. Gachechiladze is under the observation of doctors and has a high temperature.
The Human Rights Center spoke with Mamuka Ghlonti, director of the TV Company “Maestro”, and with Gia Gachechiladze himself.
We visited Gia Gachechiladze on the political reality show “Cell N 5” produced by the TV Company Maestro. It is very easily noticeable that he feels bad and cannot even speak.
-What kind of traumas caused the complication of your health and how do you feel now?
Gia Gachechiladze: -when they were beating me, they dragged me with my back on the ground and sand got into the wounds. It caused infection. Besides that I have bruises all over my body and it poisons my blood. I have a high temperature and doctors are looking after me.
-Did you request medical expertise?
-I did not request separate expertise, however there is an official document where my injuries and diagnosis are described.
-Mr. Mamuka, what is health condition of Mr. Gia? What do doctors say and what is their prognosis?
Mamuka Ghlonti:
-As a result of the physical trauma, his health condition worsened gradually. Now he does not suffer from pains but he has a very high temperature. As doctors say a toxification process is going on in his body. We think it should not threaten his life..
-Why medical expertise was not carried out on the injuries?
-There is no necessity for it. That is the conclusion of doctors who concretely describe the injuries. Besides that there are video-recordings where it is seen how he was being beaten. So, it is very clear what kind of injuries he received.
After Gia Gachechiladze jumped over the fence of the Tbilisi Police Department policemen beat him ruthlessly. Now those injuries have worsened. Doctors state the toxification process is going on. Despite poor health, the reality show “Cell N5” still continues.