ზუგდიდელებმა გზა გადაკეტეს
ზუგდიდი.21.11.04.მედია-ნიუსი. 21 ნოემბერს, გვიან ღამით, ქალაქ ზუგდიდის სადგურის დასახლების მცხოვრებლებმა რამდენიმე საათით ცენტრალური საავტომობილო მაგისტრალი გადაკეტეს. ისინი ქალაქისა და სადისტრიბუციო ენერგოკომპანიის ხელმძღვანელობისგან ელექტროენერგიის ოთხსაათიანი გრაფიკით მიწოდებას მოითხოვდნენ.
აქციის მონაწილეებთან მივიდნენ ადგილობრივი ენერგეტიკოსები, მათ შორის სიტყვიერი შელაპარაკება კი ფიზიკურ დაპირისპირებაში გადაიზარდა.
როგორც მოსახლეობა განმარტავს, მათ მესამე თვეა ელექტროენერგია თითქმის არ მიეწოდებათ. აქციის შემდეგ მათ შუქი ჩაუქრეს, თუმცა, მოსახლეობის თქმით, გრაფიკის დარღვევის შემთხვევაში, ისინი კვლავ აქციებს მიმართავენ.

Road Blocked by Residents of Zugdidi
Zugdidi.21.11.04.Media News. Late at night on November 21, residents of Zugdidi blocked the central road for several hours. They demanded at least 4 hours of electricity a day from the management of the city and Energy Distribution Company.
Local employees of the energy company were meeting the participants of the action when their differences in opinion escalated in physical confrontation.
According to the population it has already been three months that they have not had electricity. After the action lights went out but the residents of Zugdidi say that in case of a violation of the electricity schedule they continue to hold protest actions.