ავტოკატასტროფაში დაღუპულის ოჯახის წევრებმა და ახლობლებმა გზა გადაკეტეს
თბილისი.24.08.05.მედიანიუსი. ბათუმი-სარფის საავტომობილო მაგისტრალზე რამდენიმე დღის წინათ ავტოკატასტროფაში დაღუპული 18 წლის მამუკა დუმბაძის ოჯახის წევრებმა და ახლობლებმა 24 აგვისტოს გზა გადაკეტეს. ისინი მკვლელის დასჯამდე მიცვალებულის დაკრძალვაზე უარს აცხადებენ.
რამდენიმე დღის წინათ გონიოს საავტომობილო გზაზე უცხოური მარკის ავტომანქანა ფეხით მოსიარულე მამუკა დუმბაძეს დაეჯახა, რომელიც ადგილზე გარდაიცვალა, ხოლო ავტომანქანის მძღოლი მიიმალა.
დაღუპულის ნათესავები საქმის დაუყოვნებლივ გამოძიებას ითხოვენ. სამართალდამცავები აცხადებენ, რომ საქმე უახლოეს მომავალში გაიხსნება.
18 წლის მამუკა დუმბაძეს, კვარიათში გამართული კონცერტის დასრულების შემდეგ სახლში მიმავალს, სარფიდან მომავალი ავტომანქანა დაეჯახა.

Family Members and Relatives of Boy Killed in Car Accident Blocked the Road
Tbilisi.24.08.05.Media News. Family members and other relatives of 18 year old Mamuka Dumbadze, who was killed in a car accident on the road between Batumi and Sarpi a few days ago, blocked this road. They refused to hold a funeral for the killed until the ‘murderers’ were punished.
Mamuka Dumbadze was knocked down by a car on the road to Gonio several days ago and died immediately. The driver of the car hid and remains unknown.
The relatives of the killed demand an immediate investigation. Law enforcers state that the case will be opened soon.
18 year old Mamuka Dumbadze, returning home after a concert in Kvariati, was knocked down by the car coming from Sarpi.