დაჭრილი ჟურნალისტი ბეჭვდითი მედიის შევიწროვებაზე საუბრობს
ჟურნალისტი მაყვალა ბერიანიძე, 13 თებერვალს ცეცლსასროლი იარაღიდან მის დაჭრას პროფესიულ საქმიანობას უკავშირებს.
„ყველაფერი ეტაპობრივად მიდის, ხურავენ საგაზეთო ჯიხურებს ... ბოლო დროს განვითარებული მოვლენების ფონზე აშკარაა, რომ ბეჭვდითი მედიის გარშემო რაღაც ხდება, მეტი რა შეიძლება იფიქროს ადამიანმა“, ამბობს მაყვალა ბერიანიძე გაზეთ „რეზონანსისთვის“  მიცემულ ინტერვიუში, რომელიც 16 თებერვალს გამოქვეყნდა.
ჟურნალისტის ინფორმაციით, ბოლო დროს იგი რამდენიმე აქტუალურ თემაზე წერდა. „რომელმა სტატიამ აღაშფოთა და ვინ აღშფოთდა ნამდვილად ვერ გეტყვით, რადგან ბოლო პერიოდში რამდენიმე თემაზე ვმუშაობდი. მქონდა  წერილები  გამომცემლობა „სამშობლოს“ გაყიდვასთან დაკავშირებით, სადაც იყო საკითხები თუ როგორ შეიძლება გადავარჩინოთ ის გაყიდვას, ასევე მქონდა სტატია, თუ როგორ მოხდა „ვარდების რევოლუცია“, აცხადებს ჟურნალისტი.
ამავე ინტერვიუდან ცნობილი ხდება, რომ ბერიანიძის დაჭრიდან მეორე დღეს, ჟურნალისტის მეუღლე, პოლიციის პოლკოვნიკი მალხაზ მერმანიშვილი  პოლიციის აკადემიიდან  დაითხოვეს, ისე რომ მიზეზი  არ უთქვამთ.
ბერიანიძე საკუთარ სახლის სადარბაზოში დაჭრეს მარჯვენა ფეხში. პოლიციის ვერსიით  ჟურნალისტი ასხლეტილი ტყვიის შედეგად დაიჭრა.
მაყვალა ნებიერიძე, პერიოდულად სხვადასხვა გაზეთებში კრიტიკულ სტატიებს აქვეყნებს. მან „ვარდების რევოლუციამდე“ პრეზიდენტ ედუარდ შევარდნაძის პოლიტიკური მოღვაწეობის შესახებ  წიგნიც გამოსცა.

Journalist Makvala Berianidze connects her wound (she was wounded on February 13) with her professional activities.
“Everything is implemented stage by stage; they close down the newsstands… It’s evident that something is happening around the print media, I can’t think of anything else” – Makvala Berianidze says in her interview with newspaper “Resonance”, published on February 16.
According to journalist, she’s been writing about different issues of public interest. “I can’t tell you which article was the cause of the attack or who was behind that attack. I’ve been working on several topics lately. I had an article about the selling of “Samshoblo” publishing-house in which I tried to show the ways of avoiding its selling, I also wrote an article about the circumstances of the Rose Revolution” – the journalist says.
According to the interview, on the second day of Berianidze’s wounding, her husband - police colonel Malkhaz Mermanishvili was fired from the Police Academy without explanations.
Berianidze was wounded by a single bullet in the leg near the entrance to her house.
Makvala Berianidze has been publishing critical articles in various newspapers from time to time. Before the Rose Revolution she even published a book about previous President Shevardnadze’s political activities.