გაზეთ „რეზონანსს“ და ოპოზიციონერ პარლამენტარებს კონტროლის პალატა საჯარო ინფორმაციას არ აძლევს
"რეზონანსი“ და პარლამენტის ოპოზიციური ფრაქცია „დემოკრატიული ფრონტის“ წევრები   ვერ ახერხებენ კონტროლის პალატის მიერ თბილისის მერიის კეთილმოწყობის სამსახურის ჩატარებული შემოწმების მასალები მოპოვებას, იმის მიუხედავად, რომ  ამ მასალებს სასამართლომ,  გრიფი „საიდუმლო“ მოხსნა.
„სასამართლოს გადაწყვეტილების მიუხედავად, გუშინ პალატაში მისულმა კონსერვატორებმა დოკუმენტაციის გაცნობა მაინც ვერ მოახერხეს. პალატისგან ამ დოკუმენტაციის მიღება ცოტა ხნის წინ „რეზონანსმაც“ მოითხოვა, თუმცა დეპუტატების მსგავსად, ჩვენც დღემდე ამაოდ ველოდებით კანონის მოთხოვნების შესრულებას“,  სწერს გაზეთი  „რეზონანსი“, 6 ივნისის ნომერში.
რევიზიის მასალები შეეხება თბილისის კეთილმოწყობის სამსახურის მიერ 2005 წლის ივლისიდან 2006 წლის ოქტომბრამდე  229 მლნ ლარის ხარჯვას.
ოპოზიცია ამტკიცებს, რომ ეს თანხა არამიზნობრივად დაიხარჯა, რასაც კეთილმოწყობის სამსახურის უფროსი კობა სუბელიანი კატეგორიულად უარყოფს.
პარლამენტის ფრაქცია „დემოკრატიული ფრონტის“ წევრი ბეჟან გუნავა „რეზონანსთან“ საუბარში აცხადებს, რომ სასამართლოს გადაწყვეტილება, მასალებზე გრიფ „საიდუმლოს“ მოხსნის შესახებ, 3 დღის წინ  შევიდა ძალაში, ამიტომაც 5 ივნისს ისინი კონტროლის პალატაში მივიდნენ  შემოწმების მასალების  ადგილზე გასაცნობად, მაგრამ ამას ვერ მიაღწიეს.
„არც თვმჯდომარე შეგვხვდა და არც მისი მოადგილე ერთი კაბინეტში ჩაიკეტა, მეორე ოთახიდან გამოვიდა და სადღაც დაიმალა“, ამბობს ბეჟან გუნავა.
რეზონანსთან ინტერვიუში პარლამენტის ვიცე-სპიკერმა, მმართველი პარტია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ ერთ-ერთმა ლიდერმა მიხელ მაჭავარიანმა განაცხადა, რომ „ყველაფერი იქნება კანონის შესაბამისად“ .
„კანონში პროცედურები გაწერილია და კონტროლის პალატა მას ზედმიწევნით კარგად და ზუსტად შეასრულებს. არცერთ სადაო საკითხთან დაკავშირებით არა გვაქვს პრობლემა, რომ ადეკვატური რეაგირება მოვახდინოთ“, განაცხადა მაჭავარიანმა.

Chamber of Control of Georgia Withholds Information from Newspaper Rezonansi and Opposition MPs
Newspaper Rezonansi and the opposition parliament faction Democratic Front are unable to obtain the materials on the revision carried out by the Chamber of Control in Tbilisi City Municipal Improvements Service, though the court has removed the seal of secrecy from the materials.
“The conservatives having visited the Chamber of Control yesterday had no access to the documentation regardless of the court adjudication. Previously newspaper Rezonansi had demanded on obtaining the documentation but similar to MPs we still look forward, though vainly, to the enactment of the law” – reads newspaper Rezonansi of June 6.
The revision materials refer to a GEL 229 million spending by Municipal Improvements Service for the period of July 2005 - October 2006.
Koba Subeliani, Head of Tbilisi City Municipal Improvements Service emphatically denies the accusations raised by the opposition in connection with the abusive spending of the amount.
In his interview with Rezonansi Bezhan Gunava of the opposition parliament faction Democratic Front reported that since the court adjudication over the removal of the seal of secrecy entered into force 3 days ago they paid a visit to the Chamber of Control to get acquainted with the documentation on the spot, though unsuccessfully.
“Neither the head of the chamber, having locked himself up in his room,
nor the deputy, having left his room and disappeared, was willing to meet us” – says Bezhan Gunava.
According to Vice Speaker Mikheil Machavariani of the governing United National Movement everything will be preceded against the law.
“The procedures are envisaged in the law and the Chamber of Control will be strictly observing it. We face no problems regarding any of the issues in order to react correspondingly – stated Mikheil Machavariani.