გორის საკრებულოს თავმჯდომარის პოსტზე ირაკლი ოქრუაშვილის თანაგუნდელი აირჩიეს
4 მარტს გამართულ საკრებულოს სხდომაზე საკრებულოს თავმჯდომარის პოსტზე ირაკლი ოქრუაშვილის თანაგუნდელი ილია მეტრეველი აირჩიეს. სხდომას 15 წევრიდან 13 დეპუტატი ესწრებოდა. ფარული კენჭისყრის შედეგებით, ილია მეტრეველმა 10 ხმა მიიღო.    საკრებულოს თავმჯდომარის მოადგილედ  კი „ბურჯანაძე ერთიანი ოპოზიციის“ სიით  გასული საკრებულოს წევრი ზურაბ როსებაშვილი აირჩიეს. ოპოზიციის წარმომადგენლების ქალაქის საკრებულოს სათავეში მოსვლას კოალიცია ,,ქართული ოცნების" წარმომადგენლებმა დაუჭირეს მხარი.
„ფაქტრობირვად საკრებულო უმოქმედო მდგომარეობაში იყო. ფრაქციის წევრებმა დააყენეს ჩემი კანდიდატურა, რომელსაც ხმათა უმრავლესობამ დაუჭირა მხარი“,- განაცხადა საკრებულოს თავმჯდომარე ილია მეტრეველმა.
საკრებულოს ქონების მართვისა და ბუნებრივი რესურსების საკითხთა კომისიის თავმჯდომარედ საკრებულომ ისევ ზაზა მეზვრიშვილი აირჩია, 6 თანამდებობის პირიდან ერთ-ერთი სწორედ  მეზვრიშვილი იყო, რომელიც  5 თებერვლის საკრებულოს სხდომაზე გადააყენეს. საკრებულოს ყოფილი თავმჯდომარე პაპუნა კობერიძე სივრცით დაგეგმარებისა და ინფრასტრუქტურის საკითხთა კომისიის თავმჯდომარედ აირჩიეს.   ნინო ზურაბიშვილი კი ფრაქცია ,,ქართული ოცნების" თავჯდომარე გახდა.
საკრებულოში მიმდიანრე ცვლილებებს „პოლიტიკურ ვაჭრობას“ უწოდებს საკრებულოს წევრი თამარ თედლიაშვილი.
„ქართული პარტია და კოალიცია ქართული ოცნება მოლაპარაკებებს ისე აწარმოებდნენ, თითქოს, ვაჭრობდნენ ერთმანეთთან. საკრებულოს თავმჯდომარედ „ქართული პარტიის“ წევრის არჩევა და მოადგილედ „ბურჯანაძის“ პარტიის წევრის არჩევა ბევრ რამეზე მეტყველებს”,- აღნიშნა საკრებულოს წევრმა თამარ თედლიაშვილმა.
„ამჟამად საკრებულოში რთული ვითარებაა შექმნილი. ამიტომ არსებული სიტუაციიდან ყველაზე კარგი გამოსავალი ეს იყო. ჩვენ ვაცნობიერებთ პასუხისმგებლობას ქალაქის წინაშე“,- განაცხადა ფრაქცია „ქართული ოცნების“ თავმჯდომარემ, ნინო ზურაბიშვილმა.

Member of Irakli Okruashvili’s Political Party Elected on the Position of the Gori City Council Chairman
March 14, 2016
At the March 4 session of the Gori City Council member of Irakli Okruashvili’s political party Ilia Metreveli was elected to the position of the council chairman. 13 out of 15 members of the Council attended the session. As a result of secret ballot Ilia Metreveli gained 10 votes. Member of the Burjanadze – United Opposition Zurab Rosebashvili was elected to the position of the deputy chairman of the Council. Members of the Coalition Georgian Dream supported election of the opposition members on the leading positions in the Council.
“In fact, the Council was functionless. The fraction members nominated my candidature and the majority of the Council members supported me,” Ilia Metreveli said.
The City Council elected Zaza Mezvrishvili to the position of the chairman of the commission for property management and natural resources; on February 5 he was one of those six chairmen who were fired by the Council members through elections. Papuna Koberidze, former chairman of the city council, was elected to be the chairman of the commission for space planning and infrastructure issues. Nino Zurabishvili became chairwoman of the fraction Georgian Dream.
Council member Tamar Tedliashvili said it is political bargain in the Council.
“Georgian Party and the Coalition Georgian Dream made a deal. Election of the member of the Georgian Party to the position of the Council Chairman and member of the Burjanadze’s political party to the position of the chairman deputy demonstrates everything,” Tamar Tedliashvili said.
“Today there is complicated situation in the city council. So it was the best solution in similar situation. We are fully aware of our responsibility before our city population,” chairwoman of the fraction Georgian Dream Nino Zurabishvili said.