ბოლნისის გამგებლის მოადგილე საარჩევნო უბანზე შეიჭრა
ბოლნისის 33-ე ოლქის, სოფელ ჭაპალას მე-40 უბანის მიმდებარე ტერიტორიაზე, ადამიანის უფლებათა ცენტრის დამკვირვებლის ინფორმაციით, იმყოფებოდნენ ადამიანები, რომლებიც ფანჯრებიდან აკვირდებოდნენ უბანში მიმდინარე პროცესს.
ერთ-ერთი მამაკაცი მოულოდნელად უბნის ტერიტორიაზე შეიჭრა და კომისიის წევრებს ჩხუბი დაუწყო. იგი რეგისტრატორს ბრალს დებდა, რომ მოუწოდებდა ამომრჩევლებს, ხმა „ნაციონალური მოძრაობის“ წარმომადგენლისთვის მიეცათ. ამის შემდეგ, უბანზე შეჭრილმა მამაკაცმა, კომისიის წევრებს მიუთითა მაგიდაზე დახატულ დიდ ხუთიანზე - „ნაციონალური მოძრაობის“ საარჩევნო ნომერზე, რომელიც კომისიის წევრებმა შემჩნევისთანავე კორექტორით წაშალეს.
როგორც შემდეგ გაირკვა, აღნიშნული მამაკაცი, რომელიც უბნის გახსნიდანვე მიმდებარე ტერიტორიაზე იმყოფებოდა და შემდეგ უბანზე შეიჭრა, იყო ბოლნისის გამგებლის მოადგილე ლონგინოზ გასანოვი.
ადამიანის უფლებათა ცენტრის დამკვირვებელმა კომისიის თავმჯდომარეს მოუწოდა, ფანჯარა გაეთავისუფლებინა გარე დამკვირვებლებისაგან, რის შესახებაც ჩანაწერთა წიგნშიც შეიტანა შენიშვნა. თავმჯდომარემ შენიშვნა გაითვალისწინა.

The HRIDC observer in the Tchapala village polling station # 40 in Bolnisi DEC # 33 reported that people were watching ongoing election process through the windows from the yard.
Suddenly, one man rushed into the polling station and started arguing with the commission members. He blamed the registrar in instructing the voters to vote for the UNM candidate. Afterwards, the man indicated the commission members at number 5 writing on the table – the UNM election number and the commission members immediately erased it.
Later it was cleared up that the man who broke into the polling station is deputy district governor Longinoz Gasanov.
HRIDC observer called on the commission chairman to request external people to leave the windows and recorded the note in the log-book. The chairman took the remark into consideration.