ტელეკომპანია „იმედი“ ეთერში 5 მაისს გავა
ტელეკომპანია „იმედის“  ახალმა მეპატრონემ  ჯოზეფ ქეიმ განაცხადა, რომ „იმედი“ ეთერში 5 მაისს გავა და „ამას წინ აღარაფერი უდგას“.
ჯოზეფ ქეიმ,  იგივე სოსო კაკიაშვილმა, რომელიც ამერიკის შეერთებული შტატების მოქალაქეა, გაზეთ „ყველა სიახლეს“ განუცხადა, რომ გარკვეული დრო იყო საჭირო იმისთვის, რომ მომხდარიყო  ტელეკომპანიის ფინანსურ ვალდებულებებთან და ტექნიკურ საკითხებთან დაკავშირებული პრობლემების მოგვარება. მოსაგვარებელი იყო ლიცენზიის საკითხიც.
ქეის თქმით, ტელერადიკომპანია 100-მდე თანამშრომელმა დატოვა, ამიტომ მოსალოდნელია გარკვეული საკადრო ცვლილებები.
„ტელეკომპანია „იმედი“ იქნება ობიექტური ტელევიზია, ზუსტად ისეთი, როგორიც ბადრი პატარკაციშვილის პოლიტიკაში ჩარევამდე იყო. ის არც ხელისუფლების მეხოტბე იქნება და არც - ოპოზიციური ძალების“, განუცხადა „ყველა სიახლეს"  „იმედის“ მეპატრონემ.
ტელკომპანია „იმედის“ დამფუძნებლის, მილიარდელ  არკადი (ბადრი) პატარკაციშვილის ქვრივმა ინა გუდავაძემ და მისმა ორმა ქალიშვილმა, დაახლოებით, ერთი თვის წინ,  ნიუ-იორკის მანჰეტენის ფედერალურ სასამართლოში სარჩელი შეიტანეს პატარკაციშვილის დეიდაშვილის, 49 წლის ჯოზეფ ქეის და ნიუ-იორკელი ადვოკატის, 54 წლის ემანუელ ზელცერის წინააღმდეგ.
პატარკაციშვილის ოჯახი,  ქეის და ზელცერს, ყალბი დოკუმენტების გამოყენებით, პატარკაციშვილის აქტივების, მათ შორის ტელერადიოკომპანიის მითვისებაში ადანაშაულებს.
ჯოზეფ ქეი კი, საგაზეთო ინტერვიუში აცხადებს, რომ ეს  დავა საქართველოს სასამართლომ  უნდა განიხილოს, რადგან ყველა აქტივი საქართველოშია და  ყველა პროცედურა საქართველოს კანონმდებლობის სრული დაცვით მოხდა.

TV Company “Imedi” will begin Broadcasting on 5 May
Joseph Kay, the new owner of TV Company “Imedi” declared that “Imedi” will start broadcasting on 5 May and that “nothing will interfere this”
Joseph Kay, which is the same Soso Kakiashvili, and who is the citizen of United States, told the Georgian newspaper “Kvela Siakhle” that resolving problems over financial obligations and technical issues of TV Company still needed some time. The issue of license was a matter that also had to be solved.
Kay said that about 100 employees left TV – Radio Company and this might be followed by other staff changes.
“TV Company “Imedi” will be an evenhanded and objective television, the same as it was before Badri Patarkatsishvili’s became involved in politics. It will not be the mouthpiece, neither for government nor the opposition”, - said the owner of “Imedi” to Georgian newspaper “Kvela Siakhle”
Ina Gudavadze, widow of TV Company’s founder, billionaire Arkadi (Badri) Patarkatsishvili and her two daughters have filed a suit in US Federal Court, New York, Manhattan District against 49 years old Joseph Kay, Badri Patarkatsishvili’s cousin and  54 years old Emanuel Zeltser.
Patarkatsishvili’s family blames Kay and Zeltser for using bogus documents and for misappropriating Patarkatsishvili’s business dealings, and the TV-radio Company being among them.
Kay also said that the argument should be discussed by Georgian court, because all of the activities are within Georgia and that all procedures transpired according to Georgian Law. Nonetheless, he added that he will win this case in any court of law.