ბიზნესმენი ნაზი ალასანია აცხადებს, რომ მის სიცოცხლეს საფრთხე ემუქრება
ბიზნესმენ ნაზი ალასანიას მტკიცებით, მის სიცოცხლეს საფრთხე ემუქრება. როგორც ალასანიამ 19 ოქტომბერს გამართულ პრესკონფერენციაზე განაცხადა, მისი მისამართით მუქარის ზარები, პრესკონფერენციის ჩაშლის მოთხოვნით, განცხადების გაკეთებამდე 5 წუთით ადრეც განხორციელდა.
ბიზნესმენის განმარტებით, მისი დაშინება ბიძინა ივანიშვილითან ბიზნესმენების შეხვედრის შემდეგ დაიწყო, როდესაც მან მცირე და საშუალო ბიზნესის ზეწოლაზე გაამახვილა ყურადღება.
„ბიძინა ივანიშვილთან შეხვედრის დროს მე გამოვთქვი მოსაზრება, რომ მცირე და საშუალო ბიზნესზე ზეწოლა ხორციელდება. ამის შემდეგ დაიწყო მუქარის ზარები და შანტაჟი ჩემი მისამართით. განსაკუთრებით გააქტიურდნენ ის პირები, ვინც მუქარითა და ძალით 1 ლარად დამატოვებინეს ჩემი წილი ბიზნესში“, - აღნიშნა ალასანიამ.
მისივე თქმით, „ფასტ პლუსის“ 45% მფლობელი და აღმასრულებელი დირექტორი 1994 წლიდან იყო, ხოლო ამა წლის 27 აგვისტოს, ზეწოლის გამო აღნიშნული წილი 1 ლარად დაატოვებინეს. თუ ვის დაუთმო ქონება, ალასანიამ კონკრეტული პირების დასახელებისგან თავი შეიკავა, თუმცა აღნიშნა, რომ ისინი ხელისუფლებასთან დაკავშირებული პირები არიან და მუქარაც დღემდე მათგან ხორციელდება.

Businesswoman Nazi Alasania Claims Her Life is In Danger
Businesswoman Nazi Alasania claims that her life is in danger. She said at the press-conference on October 19 that five minutes earlier she received threatening phone calls and was demanded to cancel the press-conference.
Businesswoman clarified her intimidation started after Bidzina Ivanishvili met Georgian businessmen where she spoke about oppression on small and medium business.
“During our meeting with Bidzina Ivanishvili I expressed my opinion that small and medium business is being oppressed. After that I have been receiving threatening phone calls; certain people blackmail me. People, who compelled me to leave my share in business for 1 lari are particularly active in intimidating me,” Alasania said.
She added that she was owner of 45% share and executive director of Fast Plus since 1994; on August 27 of 2012 she had to give her share out for 1 lari as a result of oppression. Alasania did not name concrete people who became owners of her property but they are close to the government and they still continue her intimidation.
The businesswoman intends to appeal to the court in several days and claim her share in the business.