ხობში მოსახლეობის აქცია სპეცრაზმმა დაშალა
თბილისი.14.03.05.მედია-ნიუსი. სპეცრაზმმა 14 მარტს ხობის რაიონის სოფელ ჭალადიდის მოსახლეობის საპროტესტო აქცია ძალის გამოყენებით დაშალა. მოსახლეობას დილიდან საავტომობილო და სარკინიგზო მაგისტრალები გადაკეტილი ჰქონდა.
აქციის მონაწილეები გიორგი ჩაჩიბაიას მკვლელობაში დამნაშავე პირის სასწრაფოდ დაკავებას მოითხოვენ.
ჩაჩიბაია 2004 წლის ნოემბერში ავტოავარიის შედეგად დაიღუპა. როგორც მისი ოჯახის წევრები აცხადებენ, სამართალდამცავებისთვის დამნაშავის ვინაობა ცნობილია, თუმცა მისი დაკავებისაგან თავს იკავებენ.
ანალოგიური მოთხოვნით აქცია რამდენიმე თვის წინათაც გაიმართა, თუმცა უშედეგოდ. მათივე თქმით, დამნაშავემ, თავისუფლების სანაცვლოდ, სოლიდური თანხა გადაიხადა.
როგორც სამეგრელო-ზემო სვანეთის სამხარეო ადმინისტრაციაში აცხადებენ, გიორგი ჩაჩიბაიას მკვლელობის საქმეზე შესაბამისი უწყება მუშაობს, ხოლო „სახელმწიფო მაგისტრალებზე საპროტესტო აქციების გამართვას არ დაუშვებს.“

Special Forces Disperse Protest Action
Tbilisi. 03.14.05. Media News. Police Special Forces dispersed protest action in the village of Cheladidi in the Khobi district. The demonstrators had blocked the road and railway since morning.
Protesters demanded the arrest of the person alleged in the murder of Giori Chachibaia.
Chachibaia died in a car accident in 2004. According his family members, police have information about the identity of a person allegedly involved in the death, but have not detained him.
The village population organized a protest action with the same demand a couple of months ago, but without any results. According to the protestors, the alleged suspect paid a large amount of money for his freedom.
The police administration if the Zemo Svaneti region state that they are working on the case of Giorgi Chachibaia, and they will not allow protest actions on the central road.