"თავისუფლების" ახალგაზრდული ორგანიზაციის წევრი დააკავეს
დღეს სამართალდამცველებმა ხობში პოლიტიკური მოძრაობა "თავისუფლების" ახალგაზრდული ორგანიზაციის წევრი ლევან დონდუა უკანონოდ დააკავეს.
ახალგაზრდული ორგანიზაციის თავმჯდომარის, ზაზა გაბუნიას განცხადებით, დონდუა აბაშაში მოსახლეობასთან შეხვედრის დროს აიყვანეს. პარტიის წევრებს კი საშუალება არ ეძლევათ პატიმარი მოინახულონ.
ზაზა გაბუნიას განმარტებით, ახალგაზრდული მოძრაობის წევრი გაუსაძლის პირობებში იმყოფება. პარტია "თავისუფლების" ახალგაზრდული ორგანიზაცია მიიჩნევს, რომ ხელისუფლება აღნიშნული ქმედებით ცდილობს ხელი შეუშალოს 28 ოქტომბერს ზუგდიდში დაგეგმილი საპროტესტო აქციის ჩატარებას.
"მერაბიშვილი და მისი უწყება არღვევს ჩვენს უფლებებს. ისინი არც კონსტანტინე გამსახურდიას და არც იურისტს არ აძლევენ პატიმართან შეხვედრის უფლებას", - აღნიშნა ორგანიზაციის თავმჯდომარემ.

A Member of the Youth Organization of the Liberty Party has been Arrested
Levan Dondua, who is a member of the political youth organization of the Liberty Party, has been illegally arrested today by law enforcement.
As the head of the youth organization, Zaza Gabunia, states, Dondua was arrested during a meeting with the local population in Abasha. Party members are not granted an opportunity to visit him in jail.
Zaza Gogava confirms that the prisoner is in a difficult situation. The youth organization of the Liberty Party supposes that by arresting Dondua the government is trying obstruct the demonstrations which will be held in Zugdidi on Ocotober 28.
Merabishvili and his department are violating our rights. They do not allow Konstantine Gamsaxurdia or his lawyer to visit the detainee,”-said the head of the youth organization of the Liberty Party.