13:12, Tuesday, 21.05.2013
ნატო ვაჩნაძის სახლ-მუზეუმის ყველა ოთახში წყალი ჩადის და ექსპონატები ნადგურდება; ამას გარდა სავალალო მდგომარეობაშია ხის აივანიც, რომელიც უკვე ლპობას განიცდის.
როგორც მუზეუმის მთავარმა სპეციალისტმა როზა აფციაურმა რადიო "ჰერეთს" განუცხადა, იმის გამო, რომ მუზეუმი წლების განმავლობაში არ თბება, ექსპონატები განადგურების საფრხის წინაშე აღმოჩნდა.
"იმის გამო, რომ მუზეუმს გათბობა არ აქვს, კედლები მუდმივად ნესტიანი რჩება და ყველაფერი ფუჭდება. ყველამ იცის, რომ ექსპონატებს განსაკუთრებული ტემპერატურა სჭირდება - ნატო ვაჩნაძის სახლ-მუზეუმში კი ეს ყველაფერი დარღვეულია" - განაცხადა როზა აფციაურმა.
ნატო ვაჩნაძის სახლ-მუზეუმის მთავარი სპეციალისტი სავალალოს უწოდებს იმ ფაქტსაც, რომ დამთვალიერებელთა რიცხვმაც ბოლო პერიოდში საგრძნობლად იკლო.

Water is leaking in each and every room of Nato Vachnadze’s museum (a famous Georgian actor); exhibits are seriously damaged. In addition, the wooden balcony of the museum is in the poorest conditions, which has started to decay.
Roza Aptsiauri, specialist in chief of the museum, reported to the Radio Hereti that there has not been central heating in the museum for many years already; consequently, the exponents in the museum are in danger.
“As there is no central heating in the museum, the walls are always moist and everything is getting damaged here with mold.  Everybody knows that exhibits need to be maintained with a special temperature. However, these rules have not followed in Nato Vachnadze’s museum,” said Aptsiauri.