ვლადიმერ ვახანიას დამ მევლუთ ჩავუშოღლუს ძმის გათავისუფლებაში დახმარება სთხოვა
პატიმრობაში მყოფი ვლადიმერ ვახანიას დამ, ნანული ვახანიამ ევროსაბჭოს საპარლამენტო ასამბლეის პრეზიდენტს მევლუთ ჩავუშოღლუს ძმის გათავისუფლებაში დახმარება სთხოვა.
ნანული ვახანია ევროსაბჭოს წარმომადგენლობის თბილისის ოფისთან ჩავუშოღლუს არასაპარლამენტო ოპოზიციასთან შეხვედრის დაწყებამდე დახვდა და უთხრა, რომ მისი ძმა პოლიტიკური პატიმარია.
მისივე თქმით, ვლადიმერ ვახანია პოლიტიკურ ორგანიზაცია „მთლიან საქართველოს“ ხელმძღვანელობდა და საპროტესტო აქციების დროს სრულიად უკანონოდ დააკავეს.
„სახლში ჩხრეკაც ჩაატარეს, თუმცა იარაღი ვერ აღმოაჩინეს. მიუხედავად ამისა სასამართლომ მე-6 თვეა, საქმის განხილვა არ შეაჩერა. ჩემი ძმის ჯანმრთელობის მდგომარეობა გაუარესდა; სწორედ ამიტომ, დღეიდან პროტესტის უკიდურეს ფორმას - შიმშილობას მივმართავ“, - განაცხადა ნანული ვახანიამ.
ევროსაბჭოს საპარლამენტო ასამბლეის პრეზიდენტმა მას შიმშილობის შეწყვეტა სთხოვა და დაპირდა, რომ ამ საკითხს ყველა შეხვედრაზე დააყენებდა.

Vladimer Vakhania’s Sister Asked Mevlüt Çavuşoğlu to Assist Them in The Release of her Brother
Sister of the convicted Vladimer Vakhania, Nanuli Vakhania, urged the president of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe Mevlüt Çavuşoğlu to assist them in the release of her brother.
Nanuli Vakhnia met Çavuşoğlu at the Tbilisi office of the CoE before his meeting with the non-parliamentary opposition and informed him that her brother is a political prisoner.
She said that Vladimer Vakhania was head of the political organization “United Georgia” and he was arbitrarily detained during protest demonstrations.
“His house was searched but they could not find weapons. Despite that, the court has not stopped the case discussion for 6 months already. My brother’s health has worsened. Thus, I will start the extreme form of protest – hunger strike,” said Nanuli Vakhania.
The president of the Parliamentary Assembly asked her to stop the hunger-strike and promised to raise the question of her brother at every meeting.
Nanuli Vakhania stopped the hunger strike after the request of the president of the Parliamentary Assembly of the CoE.