გოგა ხაჩიძემ სამინისტროს ორი თანამშრომელი გაათავისუფლა
საქართველოს გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების მინისტრმა გოგა ხაჩიძემ სამინისტროს გარემოს ინტეგრირებული მართვის დეპარტამენტის ნარჩენებისა და ქიმიურ ნივთიერებათა მართვის სამმართველოს უფროსი ალვერდ ჩანქსელიანი და ამავე სამმართველოს სპეციალისტი ხათუნა ახალაია თანამდებობიდან გაათავისუფლა.
ამის შესახებ კახეთის საინფორმაციო ცენტრი იუწყება. მათივე ინფორმაციით, ჩანქსელიანმა და ახალაიამ 2010 წლის 29 ივლისს კახეთის საინფორმაციო ცენტრის საგამოძიებო ჯგუფის ჟურნალისტებს სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს. ინციდენტი სამინისტროს შენობაში, ორჰუსის ცენტრში მოხდა.
ჟურნალისტები სამინისტროს პრესცენტრთან შეთანხმების შემდეგ, ჩანქსელიანისა და ახალაიასგან, ერთ-ერთ პროექტთან დაკავშირებით კითხვებზე პასუხის გაცემას ითხოვდნენ, რამაც ჩინოვნიკების გაღიზიანება გამოიწვია.
კახეთის საინფორმაციო ცენტრის მიერ ჩატარებული ჟურნალისტური გამოძიების შედეგად გაირკვა, რომ ჰოლანდიის მთავრობის მიერ დაფინანსებული პროექტი, რომლის მიზანიც კახეთში ვადაგასული პესტიციდების რისკ - ფაქტორების შემცირება იყო, ქართულმა მხარემ ფაქტობრივად ჩააგდო. ჟურნალისტური გამოძიება ევრაზიის თანამშრომლობის ფონდის მხარდაჭერით განხორციელდა.

Goga Khachidze dismissed two officials of the Ministry
The Ministry of the Environmental Protection and Natural Resources Goga Khachidze dismissed two Ministry officials, the head of the Main Agency of Managing Chemical Substances and Remains, Alverd Chankseliani and the specialist of the same agency Khatuna Akhalaia.
This information was reported by Kakheti Information Center. According to them, Chankseliani and Akhalaia physically and verbally assaulted the investigative journalists of the Center. The incident took place in the Ministry building, the Orhus Center.
Journalists were inquiring about one of the projects after consulting with the Ministry Press Center that irritated the officials.
After conducting a journalistic investigation by Kakheti Information Center, it was found out that the project financed by the Netherlands government, the purpose of which was eliminating the risk factors of expired pesticides, was practically failed by Georgian side. The journalistic investigation was conducted with the help of Eurasia Fellowship Fund.