მკვლელობა ერთი მუჭა მიწის გამო
რამდენიმე დღის წინ საზარელი მკვლელობა მოხდა ხობის რაიონის სოფელ ხორგაში -  მიწის ნაკვეთის გამო 44 წლის გოჩა ბერაია მეზობელმა, ლაშა ჭანტურიამ მამის სანადირო თოფით სიმინდის ყანაში მოკლა.
მიწის გამო მეზობლებს შორის დავა დიდი ხნის განმავლობაში გრძელდებოდა. როგორც დანაშაულის თვითმხილველი მეზობლები ამბობენ, დავა მეზობლებს შორის იმ დღესაც მიწის ნაკვეთის გამო დაიწყო. შემთხვევის ადგილზე თოფი ლაშა ჭანტურიას მამამ, ელგუჯა ჭანტურიამ მოიტანა, მაგრამ მეზობლებმა წაართვეს და მის შვილს მისცეს. ამ დროს უფროსი ჭანტურია ბერაიას მამას მივარდა და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა. გოჩა ბერაია მამას მიეშველა. ამ დროს გავარდა თოფი, რომელიც სავარაუდოდ, ლაშა ჭანტურიამ გაისროლა. ტყვიით მიყენებული ჭრილობა საბედისწერო აღმოჩნდა გოჩა ბერაიასათვის - ახალგაზრდა კაცი  გულ-მკერდის არეში სასიკვდილოდ დაიჭრა.
მამა–შვილი ჭანტურიები დაკავებულნი არიან. მათ ორთვიანი წინასწარი პატიმრობა შეუფარდეს. საქმეს სამხარეო პოლიცია იძიებს.
ამ ტრაგედიის შემდეგ გამგეობის ეკონომიკის სამსახურმა სპეციალისტები გამოგზავნა მიწის ნაკვეთის ასაზომად. როგორც გაირკვა, ჭანტურიებს კანონით გათვალისწინებულ მიწის ფართობზე მეტი აღმოაჩნდათ.

Murder for One Handful of Land
Several days ago, ruthless murder happened in the village of Khorga in Khobi district – 44-year-old Gocha Beraia was killed by his neighbor Lasha Chanturia because of a disputable land in the corn-field.
The neighbors had argument about the plot for a long time. The witnesses said the neighbors started quarrel about the plot on the day of accident too. Chanturia brought a gun but the neighbors seized it from him and gave to his son. At that time elder Chanturia rushed to Beraia’s father and physically assaulted him. Gocha Beraia assisted his father and the gun fired at that moment; supposedly Lasha Chanturia shot it and wounded Gocha Beraia who died as a result.
The father and son Chanturias were detained. They were sentenced to two-month pretrial detention. The regional police department is investigating the crime.
After the tragedy, the economic department of the district administration sent specialists to the place to measure the plots. They found out that the Chanturias held more than legally estimated space of land.