აფხაზეთიდან დევნილებმა ენერგოვაუჩერების მოთხოვნით საპროტესტო აქცია გამართეს
კურორტ „ახტალის“ სანატორიუმიდან გასული წლის აგვისტოში პოლიციის ძალით გასახლებულმა აფხაზეთიდან დევნილებმა, გურჯაანის გამგეობის მიმდებარე ტერიტორიაზე, ენერგოვაუჩერების მოთხოვნით საპროტესტო აქცია გამართეს.
როგორც აქციის მონაწილეებმა კახეთის საინფორმაციო ცენტრს განუცხადეს, პრობლემის შესახებ არაერთხელ დაუკავშირდნენ განსახლებისა და ლტოლვილთა სამინისტროს, ასევე ჯანდაცვის სამინისტროს, მაგრამ ვაუჩერები დღემდე არ მიუღიათ.
ენერგოვაუჩერის გარეშე აფხაზეთიდან დევნილების 40 ოჯახია დარჩენილი. ისინი გასახლების შემდეგ ქალაქ გურჯაანში სხვადასხვა ადგილზე ქირით ცხოვრობენ.
საპროტესტო აქციის შემდეგ დევნილებმა გურჯაანში მყოფ ჯანდაცვის მინისტრთან შეხვედრა მოახერხეს. მინისტრმა მათ უთხრა, რომ დევნილებმა, რომლებსაც ენერგოვაუჩერი არ მიუღიათ, სოციალური მომსახურების სააგენტოს უნდა მიმართონ.

The IDPs from Abkhazia evicted by police force from the sanatorium of the resort Akhtala held a protest rally requesting electro energy vouchers at the Gurjaani local government territory.
As the protest rally participants stated to Kakheti Information Center they numerous times addressed the Ministry of Refugees and Accommodation and a Health Ministry but have still not received the vouchers.
40 families are left without the electro energy vouchers. They have been living under rent in different places in the city of Gurjaani after the eviction.
After the protest rally the IDPs managed to meet the Health Minister in Gurjaani. The Minister told them that the IDPs who have not received vouchers shall address social service agency.