„ლეიბორისტებმა“ კონტრდაზვერვის ადმინისტრაციის სამსახურის უფროსის ხუთსართულიანი სასახლის მშენებლობა გააპროტესტეს
„ლეიბორისტული პარტიის“ წევრებმა ზანდუკელის ქ.#49-ში კონტრდაზვერვის ადმინისტრაციის სამსახურის უფროსის მარლენ სისვიძის ხუთსართულიანი სასახლის მშენებლობა აქციით გააპროტესტეს.
ზანდუკელის ქუჩაზე „ლეიბორისტული პარტიის“ ერთ-ერთი ლიდერი პაატა ჯიბლაძე პარტიის აქტივისტებთან ერთად მივიდა.
ჯიბლაძემ ჟურნალისტებთან საუბრისას აღნიშნა, რომ 2000-ლარიანი ხელფასის მქონე სააკაშვილის ჩინოვნიკს არ უნდა ჰქონდეს ასეთი მასშტაბური სასახლის მშენებლობის შესაძლებლობა.
„ლეიბორისტული პარტიის“ წარმომადგენელმა აღნიშნა, რომ სისვიძე მანამდე სანაკოევის ადმინისტრაციის ბუღალტერი იყო და მილიონები ამ გზით აქვს ნაშოვნი.
როგორც ადგილზე გაირკვა, აღნიშნული სახლის მშენებლობით მარლენ სისვიძის მეზობლებიც დაზარალდნენ, კერძოდ სახლთხუციშვილების ოჯახი.
როგორც ოჯახის წევრებმა ჟურნალისტებთან საუბრისას აღნიშნეს, კონტრდაზვერვის ადმინისტრაციის სამსახურის უფროსი მათ ტერიტორიაზე წითელ ხაზებში ძალადობრივად შეიჭრა და მათ საზღვარში 15-მეტრიანი კედელი აღმართა. აღნიშნულმა კედელმა კი მათ პატარა საცხოვრებელს ბზარები გაუჩინა.
სახლთხუციშვილებმა ყველა ინსტანციას მიმართეს, თუმცა უშედეგოდ. ამჟამად დავის განხილვა სამოქალაქო საქმეთა კოლეგიაში მიმდინარეობს.

Labor Party Protests against Construction of Five-Storey Palace of Head of Counter Intelligence Administration
The members of Labor Party protested against the construction of five-storey palace of the head of Counter Terrorism Administration Service Marlen Sisvidze at #49 Zandukeli St.
One of the leaders of the Labor Party Paata Jibladze came to the Zandukeli St. with his copartners.
Jibladze noted with the journalists that a government official with 2000-GEL salary should not be able to build such a palace.
The representative of Labor Party noted that Sisvidze was an accountant of Sanakoev administration before and had earned millions this way.
As it was found out at the spot, the construction of this house damaged neighbors of Marlen Sisvidze, namely the family of Sakhltukhitsishvilis.
As the family members noted with the journalists the head of the Counter Intelligence Administration violently invaded in their territory and built 15-meter wall in their borders. This wall caused cracks in their small house.
Sakhltkhutsishvilis addressed all instances, however, without result. The case is under hearing of the Civil Case Board at present.