ლაშა ჩხარტიშვილმა და გარემოს დამცველებმა იპოდრომზე ხეების გაჩეხვა გააპროტესტეს
მან იპოდრომის ტერიტორიაზე 8 ნოემბერს პრესკონფერენცია გამართა, სადაც ხელისუფლების წარმომადგენლები მწვანე ნარგავების და 60-წლიანი ხეების გაჩეხვაში დაადანაშაულა.
როგორც ჩხარტიშვილმა განაცხადა, იმის გამო, რომ ხელისუფლების მაღალჩინოსნებმა მწვანე დოლარები იშოვონ, მწვანე ნარგავებს ჩეხავენ. მისი განცხადებით, ამის უკან დგანან ნიკა რურუას ძმა გიორგი რურუა, ასევე ხელისუფლების წარმომადგენელი - გიორგი უდესიანი.
ჩხარტიშვილთან ერთად, აქციაზე იმყოფებოდნენ გარემოს დამცველები, რომლებმაც განაცხადეს, რომ მწვანე ნარგავების გაჩეხვა თბილისის მოსახლეობის ჯანმრთელობა საფრთხეს შეუქმნის. მათი განცხადებით, ისინი არ შეეგუებიან მწვანე ნარგავების გაჩეხვას და მსგავს ფაქტებს მომავალშიც გააპროტესტებენ.

Lasha Chkhartishvili and Environmentalists Protested Cutting Down of Trees in the Hippodrome
Member of the Georgian Conservative Party Lasha Chkhartishvili protested cutting of the trees in the territory of the Tbilisi Hippodrome.
On November 8 he held press-conference at the hippodrome and blamed the governmental officials in cutting down of plants and 60-year-old trees.
Chkhartishvili said the governmental officials cut the trees down in order to earn money. He said Nika Rurua’s [minister of culture of Georgia] brother Giorgi Rurua and representative of the government Giorgi Udesiani are involved in this business.
Environmentalists also joined the action who said the cutting down of trees will create health problems for Tbilisi residents. They declared they will protest similar facts in future too.