თბილისის ბიუჯეტით დაფინანსებული გართობა სტრიპტიზ-კლუბში
თანხის გადამხდელი „ძველი ქალაქის რეაბილიტაციისა და განვითარების ფონდი“, მიმღები კლუბი „დივა“ - ასე არის მითითებული იმ ანგარიშფაქტურებზე, რომლებიც სხვადასხვა მედიასაშუალებით რამდენიმე დღის წინ გავრცელდა. 2010 წლის ორი ინვოისისა და ერთი ანგარიშფაქტურის მიხედვით, ფონდიდან კლუბ „დივას“ ანგარიშზე ჯამში 5 129 ლარი გადაირიცხა. გაურკვეველია, ვინ იყვნენ ის ადამიანები, რომლებიც ქალაქის ბიუჯეტის ხარჯზე საკუთარი გართობის თანხებს ფარავდნენ.
ქალაქის მთავრობამ „ძველი თბილისის რეაბილიტაციისა და განვითარების ფონდს“ 2005-11 წლების განმავლობაში 288 მილიონ ლარზე მეტი ბიუჯეტებიდან გადაურიცხა. დღეს ფონდი აღარ არსებობს. მიღებული თანხა ძველი თბილისის რეაბილიტაციისთვის, აღდგენისა და რესტავრაციისთვის უნდა დახარჯულიყო, თუმცა ანგარიშფაქტურებში ნათლად ჩანს, რომ თანხები არამიზნობრივად იხარჯებოდა. საია მერიას მიმართავს, გაასაჯაროვოს ფონდის მიერ გაწეული საქმიანობის ანგარიშები.
მერიაში კონკრეტულ საკითხზე და ანგარიშფაქტურებზე კომენტარს არ აკეთებენ. კომენტარს არც სახელმწიფო აუდიტის სამსახური აკეთებს იმ მიზეზით, რომ კონკრეტული ფაქტი შესწავლილი არ არის.

Entertainment in Striptease Club Funded from Tbilisi Budget
Money was paid by Old City Rehabilitation and Development Foundation to Club Diva– the receipt reads which was spread by various media-sources. According to two invoices and receipts issued in 2010, the Foundation transferred 5 129 lari to Club Diva. It is unknown who those people were who funded their entertainment from the city budget.
City government transferred more than 288 million lari from its budget to the Old Tbilisi Rehabilitation and Development Foundation in 2005-2011. Today, this Foundation does not exist. The allocated funds were to be spent on the rehabilitation, renovation and restoration of Old Tbilisi but the financial documents show the funds were unreasonably spent. Georgian Young Lawyers’ Association appeals to the City Hall to make the financial expenditures of the Foundation transparent.
Nobody commented on the issue at the City Hall. Neither State Audit Service says anything claiming they have not studied the case.