ლანჩხუთელების თქმით, მუნიციპალიტეტის ბალანსზე არსებული ავტომანქანა ყოფილ გამგებელს ემსახურება
ლანჩხუთელები ამბობენ, რომ მუნიციპალიტეტის ბალანსზე დარიცხული BMW-ს მარკის ავტომობილით  ყოფილი გამგებელი, გიოგი გოგუაძე და მისი ოჯახი სარგებლობს. გოგუაძე, რომელიც საპარლამენტო არჩევნებში ნაციონალური მოძრაობის კანდიდატიც იყო,  ამავე პარტიის ადგილობრივი ორგანიზაციის ლიდერად დღემდე რჩება.
ლანჩხუთელების თქმით, მუნიციპალიტეტის მანქანით ხშირად სარგებლობს როგორც თავად გოგუაძე, ისე მისი მეუღლე, მარინა მშვიდობაძეც, რომელიც ლანჩხუთის წმინდა იოანე ნათლისმცემლის სახელობის სასულიერო გიმნაზიაში ზედამხედველად მუშაობს. მოსახლეობა ამბობს, რომ ეს მანქანა, ყოფილი გამგებლის მეუღლეს,  სახლში ხშირად  აკითხავს და სამსახურამდე მიჰყავს ხოლმე.
რატომ სარგებლობენ საკრებულოს მანქანით ყოფილი გამგებელი და მისი მეუღლე? ამ კითხვით საკრებულოს თავმჯდომარეს, რევაზ ჩიტიძეს მივმართეთ. მან თქვა, რომ ამ ფაქტის შესახებ აარფერი სმენია და მის მოადგილესთან, ზვიად აფხაზავასთან გადაგვამისამართა, რომელმაც ყოფილი გამგებლის მიერ მუნიციპალიტეტის ბალანსზე არსებული მანქანით სარგებლობის ფაქტი კატეგორიულად უარყო.
„ყოფილი გამგებელი ამ მანქანით არ სარგებლობს. ლანჩხუთელები ვართ და შეიძლება, ყოფილი გამგებელი ჩვენს მძღოლს გზაზე შეხვდა, მძღოლმაც გაუჩერა და გაიყოლა. ამდენი წელი ერთად მუშაობდნენ და რა პრობლემაა,  თუ გაიყოლა.“ - ამბობს აფხაზავა.
რამდენად კანონიერია ყოფილი გამგებლის მიერ მუნიციპალიტეტის ბალანსზე არსებული ავტომობილით სარგებლობა? ამ კითხვით, საქართველოს დემოკრატიული განვითარების კავშირის წარმომადგენელს, ირაკლი პაპავას მივმართეთ:
„მუნიციპალიტეტის ბალანსზე დარიცხული ავტომანქანა, როგორც წესი, მუნიციპალიტეტში დასაქმებული საჯარო მოხელის გადაადგილებას უნდა ემსახურებოდეს.ის ფაქტი, რომ ეს მანქანა რომელიმე ყოფილ საჯარო მოხელეს, ამ შემთხვევაში ყოფილ გამგებელსა და მის მეუღლეს ემსახურება,  ვერანაირად ვერ თავსდება კანონის მოთხოვნათა ჩარჩოში.“ - ამბობს პაპავა.
ჩვენ მიერ მუნიციპალიტეტიდან გამოთხოვილი საჯარო ინფორმაციით ირკვევა, რომ დღეისათვის,  მუნიციპალიტეტის ბალანსზე 11 ავტომანქანა ირიცხება. გასულ წელს კი, საწვავისთვის ბიუჯეტიდან 76 490 ლარი გამოიყო.

Lanchkhuti district residents claim the former governor Giorgi Goguadze and his family still drives BMW that belongs to the district administration. Goguadze was National Movement’s majoritarian candidate for the parliamentary elections and still chairs local office of the UNM.
Local residents said Goguadze and his wife Marina Mshvidobadze, supervisor of John the Baptist Seminary, still use the car.
Why do the former district governor and his wife still use the service car? We asked this question to the chairman of the municipal board Revaz Chitidze who said he did not have information about it and forwarded us to his deputy Zviad Apkhazava. The latter categorically denied the spread information.
“Former governor does not use this car. We all live in Lanchkhuti and maybe our driver met him somewhere in the street and gave a lift; it is no problem since they have worked together during many years,” said Apkhazava.
We asked Irakli Papava, representative of the Georgian Democratic Development Union, how legal it is when former governor uses the service car.
“The office car of the district administration shall serve acting public official. If any former official still uses this car, she/he breaches the law,” said Papava.
We requested public information from the district administration which states that 11 cars are registered on their balance; last year 76 490 lari was allocated for the fuel of office cars