მოკლულის ახლობლები ბესელიასთან შეხვედრას ამაოდ ეცადნენ
გლდანში მოკლული ჯემალ შელიას ნათესავებმა  ქუთაისში, პარლამენტის შენობის წინ აქცია გამართეს. 21 წლის შელია 2013 წლის 24 დეკემბერს, თბილისში, გლდანის მეორე მიკრორაიონში მოკლეს. საქმეში ბრალდებულები კი (მათ შორის ერთერთი ამნისტირებული), თბილისის საქალაქო სასამართლოს მოსამართლე გიორგი დარახველიძემ ცხრათვიანი პატიმრობის შემდეგ სასამართლო დარბაზიდან გაათავისუფლა.
ჯემალ შელიას ახლობლები მკვლელების დასჯას ითხოვენ და დახმარებას  პარლამენტის ადამიანის უფლებათა დაცვის კომიტეტის თავმჯდომარეს თხოვენ.
„არაფერს განსაკუთრებულს ჩვენ არ ვითხოვთ. უბრალოდ, გვსურს გამოძიება სამართლიანად ჩატარდეს და დამნაშავეები დაისაჯონ. არადა, პირიქით ხდება, მოსამართლე მკვლელებს სასამართლო დარბაზიდან ათავისუფლებს. ესაა სამართალი? ამისთვის ავირჩიეთ ეს მთავრობა, რომ მკვლელებს ხელი დააფაროს?“ - აცხადებენ შელიას ახლობლები.
ისინი პარლამენტის ადამიანის უფლებათა დაცვის კომიტეტის თავმჯდომარესთან შეხვედრას მთელი დღის მანძილზე ცდილობდნენ. როგორც გაირკვა, ეკა ბესელია მათ არ შეხვდა.

Relatives of the Killed Person Could not Meet MP Beselia
Relatives of Jemal Shelia, killed in Gldani, held protest rally in front of the parliament building in Kutaisi. 21-year-old Shelia was killed in Gldani district of Tbilisi on December 24, 2013. Judge Giorgi Darakhvelidze at the Tbilisi City Court released the accused persons in the case (one of them amnestied prisoner) from the courtroom after nine-month imprisonment.
The relatives of Jemal Shelia request punishment of the murders and addressed to the chairperson of the Human Rights Committee at the Parliament for help.
“We do not request anything special. We just request impartial investigation and punishment of perpetrators. Everything happened in an opposite way – judge released murderers from the courtroom. Is it justice? Did we elect this government for the protection of murders?!” the relatives said.
The protesters requested meeting with the chairwoman of the Human Rights Committee at the Parliament of Georgia all day long but MP Eka Beselia did not meet them.