სირიაში კიდევ ერთი პანკისელი მებრძოლი დაიღუპა
სირიაში საომარი მოქმედებების დროს საქართველოს კიდევ ერთი მოქალაქე დაიღუპა. ახალგაზრდა 23 წლის თურფალ ბორჩაშვილია, ის სოფელ ძიბახევიდან იყო.
როგორც humanrights.ge–ს ახმეტის მუნიციპალიტეტის გამგებლის წარმომადგენელმა, ჯოყოლოს ადმინისტრაციულ ერთეულში,  ოთარ მუთოშვილმა აცნობა,  ბორჩაშვილის გარდაცვალების შესახებ სოფელში გუშინ, გვიან ღამით, შეიტყვეს. მისივე თქმით, ბორჩაშვილი 6 თვის წინ თურქეთში გადავიდა სამუშაოდ, სირიაში როგორ მოხვდა ამის შესახებ ინფორმაცია არ აქვთ.
„ეს ახალგაზრდები როგორ ხვდებიან სირიაში არ ვიცი, ბორჩაშვილის მშობლებიც არაფერს არ ამბობენ. უბედურება იმაშია, რომ ბრძოლაში გარდაცვლილებიც ვერ ჩამოგვისვენებია, ასე იქნება ბორჩაშვილის შემთხვევაშიც“, - განაცხადა ოთარ მუთოშვილმა.
სირიაში დაახლოებით 80–ზე მეტი პანკისელი  ახალგაზრდა იბრძვის, სხვადასხვა შეტაკების დროს  11 ახალგზრდა გარდაიცვალა.  23 წლის თურფალ ბორჩაშვილი მეთორმეტეა მათ შორის, ვინც პანკისიდან სირიაში ტერორისტულ დაჯგუფება ISIS-თან ერთად საბრძოლველად წავიდა და დაიღუპა.

One more warrior from Pankisi died in Syria
Another citizen of Georgia died during the hostilities in Syria. Deceased is 23-year-old Turfal Borchashvili from village Dzibakhevi.
As Otar Mutoshvili, representative of Akhmeta Municipality Governor in Jokolo administrative unit, told humanrights.ge, the village learned about the death of Borchashvili last night. According to him, Borchashvili went to Turkey to work 6 months ago and that they have no information about how he appeared in Syria.
“How these young people end up in Syria, I do not know. The parents of Borchashvili say nothing. The trouble is that we cannot even transfer the deceased from there, same will be in the case of Borchashvili,” said Otar Mutoshvili.
More than 80 young people from Pankisi fight in Syria. 11 of them died during various clashes. 23-year-old Borchashvili is 12th among those who went from Pankisi to Syria to fight with the ISIS and died.