წნორში ახლშობილის გარდაცვალების მიზეზს ადგენენ
წნორში ჩვილი ბავშვის გარდაცვალების ფაქტზე შინაგან საქმეთა სამინისტრომ გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 112-ე მუხლით დაიწყო, რაც დედის მიერ ახალშობილის განხრახ მკვლელობას გულისხმობს, მშობიარობისას ან  მშობიარობის შემდეგ. რაც ისჯება თავისუფლების აღკვეთით, ვადით 3–დან 5 წლამდე.  ამის შესახებ შინაგან საქმეთა სამინისტროს პრესსამსახურის წარმომადგენელმა, კახეთში, შორენა ჯახუამ განაცხადა. მისი თქმით, გარდაცვალების მიზეზის დასადგენად ცხედარს ექსპერტიზა ჩაუტარდება.
გავრცელებული ინფორმაციის თანახმად, ქალი ორსულობის ფაქტს მალავდა, მან სახლში მარტომ იმშობიარა. ადგილობრივების ინფორმაციით, მშობიარობამდე ქალს ქმარმა ფიზიკური შეუარცხყოფა მიაყენა.
როგორც Humanrights.ge-ს სიღნაღის მუნიციპალიტეტის გამგებლის წარმომადგენელმა წნორში, თამაზ მათეშვილმა განუცხადა, ოჯახური ძალადობა არ მომხდარა.
„ქალბატონის ქმარი წესიერი კაცია, ის ცოლს ხელს არ დაარტყამდა. ქმარმა ისიც კი არ იცოდა, რომ ცოლი ორსულად იყო, რადგან ცოლი უმალავდა ამ ფაქტს. მომხდარის შესახებ დამატებითი ინფორმაცია არ მაქვს, ყველაფერს გამოძიება დაადგენს“,-  აღნიშნა თამაზ მათეშვილმა.
მისივე თქმით, ამ დროისთვის ქალბატონი წნორის კლინიკაში მკურნალობს, სადაც ის სასწრაფო დახმარების ბრიგადამ მძიმე მდგომარეობაში მიიყვანა. ამჟამად, წნორის სამართალდამცველები ახალშობილის გარდაცვალების მიზეზს ადგენენ.

Reasons of Infant’s Death in Tsnori to Be Estimated
Ministry of Internal Affairs started investigation into the death fact of an infant in Tsnori under Article 112 of the Criminal Code of Georgia that punishes infanticide with aforethought - premeditated murder of a new-born by the mother during or immediately after deliveries and is punishable by imprisonment from three to five years. Representative of the MIA press-center in Kakheti Shorena Jakhua said the body of the dead infant will be expertised to estimate death reasons.
According to the spread information the woman was hiding pregnancy and delivered the child at home alone. Locals said before delivery the husband had physically abused the woman.
Representative of the Signagi district administration in Signagi Tamaz Mateshvili told humanrights.ge it was not result of domestic violence.
“Husband of the woman is decent person and he would not have abused wife. The husband even did not know about pregnancy of his wife because she was hiding this fact from him. I do not have additional information about this fact; the investigation will estimate the truth,” Tamaz Mateshvili said.
The village attorney said the woman is taking medical treatment in Tsnori hospital where she was delivered by medical emergency brigade. Law enforcement bodies of Tsnori are working to estimate reasons of the infant’s death.